Diablo 2 vs Diablo 3. Wyniki pojedynku nie pozostawiają wątpliwości...

D

Proponujemy raz na zawsze załatwić tę sprawę i już nigdy do niej nie wracać. Zgoda? 

Naprzeciw siebie zestawiliśmy jedną kultową grę hack’n’slash… i drugą mniej kultową grę hack’n’slash. Czyli prawie 20-letnie Diablo 2 oraz prawie 6-letnie Diablo 3. Kto wygrał? 

Waszymi głosami (w Facebookej ankiecie wzięła udział rekordowa liczba osób – dziękujemy) Diablo 2 zdeklasowało bardzo pewnie pokonało swojego młodszego brata. 

Czyli jednak Diablo 3 nie jest takie super, jak się wszystkim wydaje. Gierka przegrywa nie tylko z chwalonym na wszelkie sposoby Path of Exile, ale także z nieco archaicznym, brzydkim, ale wciąż mega grywalnym Diablo 2. 

No cóż, nie będziemy tego specjalnie komentować, bo raczej wszyscy wiedzą (i widzą), co dzieje się z D3… albo może raczej, co się nie dzieje z D3, bo Blizzard od 2016 roku nie dodał do swojego hack’n’slasha żadnej nowej zawartości.  Cały czas praktycznie bazujemy na contencie z dodatku Reaper of Souls. 

A Diablo 2? Dzięki modyfikacjom i różnorakim spin-offom (m.in. Path of Diablo) gierka nadal żyje i nadal gra w nią sporo osób. Głównie tych starszych, którzy mają po 30-40 lat i którzy szukają nostalgii w grach. 

Gratulacje!

A na was czeka już kolejny Pojedynek. Guild Wars 2 mierzy się z Final Fantasy XIV. Głosujcie!

Zobacz także

44 komentarzy