Diablo Immortal ukarane za lootboxy. Blizzard musi zapłacić “potężną” karę

Dodany przez guru około rok temu
15 5220
Diablo Immortal ukarane za lootboxy. Blizzard musi zapłacić “potężną” karę

W takich przypadkach nie wiadomo, czy mamy się śmiać, czy płakać.

Otóż doskonale wszystkim znane PEGI – Pan European Game Information (Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier) ukarało Diablo Immortal ukarało Blizzarda za “ukrycie” lootboxów w Diablo Immortal.

Od 2020 roku istnieje w Europie nowa kategoria, nowy znak dla gier oznaczający obecność w grze “skrzynek z łupami” lub “systemów losowych”. Producenci mają obowiązek zgłoszenia takich elementów przed debiutem…

Problem w tym, że podczas procesu oceniania Blizzard zataił, ukrył, nie pochwalił się tym contentem, przez co Diablo Immortal trafiło na rynek bez odpowiednich oznaczeń. A sami wiecie, co było potem. Pecetowo-mobilne Diablo MMO okazało się totalnym Pay-To-Win nagradzającym płacących użytkowników i dającym im ogrom przewagi nad darmowymi osobami.  

***

Kara jest oczywiście słuszna, ale to, co wywołuje największe kontrowersje … to jej absurdalnie mała wysokość – 5000 euro czyli 22000 złotych.

Nie musimy chyba dodawać, że społeczność graczy jest wściekła. Wielomiliardowa firma ukarana kwotą, której nawet nie odczuje.

“Kary powinny być ustalane procentowo”

“Pieprzony żart”

“Powinni naliczać po 5000 kary za każdy sprzedany lootbox”

“5000? Przecież są gracze, którzy samodzielnie wydali na produkt po 5000”

“No to Blizzard nie pozbiera się po takiej karze”


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube