Diablo Immortal wygląda lepiej niż myślicie. Nowe gameplay’e, mnóstwo informacji

Diabolo

Blizzard rozpieszcza nas w tym tygodniu. Najpierw obszerny kwartalnik o Diablo 4, a teraz seria artykółów (TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ) o Diablo Immortal.

Aż dziwne, że z takimi “bombami” nie chcieli czekać do wirtualnego BlizzCon Online. Ale tym lepiej dla nas…


Dobra, zacznijmy od tego, że Diablo Immortal wchodzi do Technicznej Alfy, której celem jest “sprawdzenie stabilności serwera oraz wydajności klienta na różnych urządzeniach”.

Jako pierwsi mobilną produkcję Blizzarda sprawdzą osoby z Australii, które zarejestrował się najwcześniej i które spełniają wymagania sprzętowe.

No właśnie wymagania:

 • Procesor: Snapdragon 710 / Hisilicon Kirin 810 lub lepszy
 • Karta graficzna: Adreno 616 / ARM Mali-G52 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2GB lub więcej
 • Wersja: Android OS 5.0 (Lollipop) lub nowszy

*

 • iPhone 8 lub nowszy
 • Wersja: iOS 12 lub nowszy

Techniczna Alfa powinna potrwać kilka tygodni. Potem będzie czas na kolejny etap.


Teraz proponuję zobaczyć nowe gameplay’e. Jeśli nie liczyć chińskich mini-filmików, to są to pierwsze prawdziwe materiały z Diablo Immortal od BlizzCon 2019.

I szczerze mówiąc, wygląda to DUUUŻO lepiej niż się spodziewałem. Blizzard rzeczywiście może rozbić bank!

Informacje o modelu płatności, rozgrywce i świecie gry.

 • Diablo Immortal będzie grą Free-To-Play, w której tryb fabularny, wszystkie klasy oraz nieograniczona rozgrywka będzie dostępna całkowicie za darmo. Tak samo jak przyszła zawartość, kolejne postacie, strefy!
 • Mikropłatności mają być jedynie – cytat – “uzupełnieniem rozgrywki”
 • Sześć potwierdzonych klas: barbarzyńca, łowczyni demonów, mnich, czarownica (dostępne podczas Alfa Testów), a także krzyżowiec i nekromanta.
 • Akcja gry, jak pewnie wiecie, rozgrywa się między wydarzeniami z Diablo 2 i Diablo 3. “Pięć lat po zniszczeniu Kamienia Świata Sanktuarium pogrążone jest w mroku i rozpaczy, a siły pradawnego zła gromadzą się, by wykorzystać odłamki strzaskanego artefaktu do własnych celów. Ludzkość jeszcze nigdy nie była w tak wielkim niebezpieczeństwie”
 • Przygoda z Diablo Immortal rozpocznie się od miejscowości Wortham, otoczonej przez przeklęty las.
 • Podczas Alfy otrzymamy sześć unikalnych obszarów.
 • Na każdym z nich mogą przebywać dziesiątki osób, z którymi możemy bez trudu łączyć się w grupy.
 • Głównym miastem będzie Zachodnia Marchia, Miasto Światłości – to właśnie tutaj będziemy szukać osób do grania, handlować, craftować, odwiedzać skrytkę itd.
 • Podziemia mają być miejscem, w którym wyposażymy postać i poznamy wątek fabularny gry (czas przejścia nie powinien przekroczyć 15 minut).
 • W grze dostaniemy także Szczeliny, Szczeliny Wyzwań oraz Pradawne Szczeliny – losowo generowane lokacje, które musimy pokonać w limicie czasowym.

Jeśli chodzi o rozwój postaci, z każdym osiągniętym poziomem siła naszego bohatera/bohaterki będzie się zwiększać. Każdy gracz otrzyma jedno miejsce na atak podstawowy oraz cztery miejsca na zdolności.

Przykładowa konfiguracja: Atak podstaowy podstawowy Porażenie (Electrocute)łączymy ze zdolnościami Meteoryt (Meteor), Czarna Dziura (Black Hole), Teleportacja (Teleport) oraz Lodowy Pocisk (Ice Crystal).

W Diablo 3 pojawią się także Moce Mistrzowskie, które odblokują się po zdobyciu przez nas max levela. Coś podobnego do Paragonów z Diablo 3.

Dużo miejsca poświęcono także Przedmiotom, czyli tzw. Itemizacji.

Każdy przedmiot dysponuje zazwyczaj trzema rodzajami właściwości: premią do podstawowych współczynników, atrybutami oraz atrybutami magicznymi.

W sumie otrzymamy 12 miejsc na przedmioty. Sześć podstawowych (Głowa, Nogi, Tułów, Broń, Ramiona, Wyposażenie w lewej ręce/broń dodatkowa) i sześć dodatkowych (Szyja, Talia, Pierścień, 1 Pierścień 2, Stopy, Dłonie).

Przedmioty dzielą się na normalne/białe, magiczne/niebieskie, rzadkie/żółte lub legendarne/pomarańczowe. Nie będzie setów/zestawów (tych zielonych), bo Blizzard chce zostawić graczom możliwość tworzenia dowolnych kombinacji mocy legendarnych wedle własnego uznania.

Warto wspomnieć, że przedmioty żółte i pomarańczowe będzie można ulepszać poprzez tzw. Rangi. Przedmioty rzadkie do Rangi 5, Przedmioty Legendarne do Rangi 20. Każde podniesienie levela zwiększy statystyki itemu.

Oprócz tego w Diablo Immortal pojawią się Talismany (do ulepszania rang zdolności), Runy oraz Klejnoty, również te Legendarne Klejnoty, które zapewnią wyjątkowe korzyści, których nie posiada żaden inny przedmiot.

Najpotężniejsze przedmioty w grze powinny więc wyglądać podobnie do tych:


No dobra, a kiedy wyjdzie Diablo Immortal i dostaniemy to wszystko? “Na chwilę obecną nie możemy podać żadnych szczegółów odnośnie daty premiery.”

Zobacz także

15 komentarzy