Diablo Immortal zarobiło już 300 mln dolarów (1,4 mld zł)

Dodany przez guru ponad rok temu
20 2141
Diablo Immortal zarobiło już 300 mln dolarów (1,4 mld zł)

No i co z tego, że Diablo Immortal to dla wielu osób profanacja serii Diablo. No i co z tego, że Diablo Immortal jest jedną z najgorzej ocenianych gier w historii Metacritic. No i co tego, że płacący gracze mają ogromną przewagę nad darmowymi użytkownikami…

Diablo Immortal odniosło wielki finansowy sukces, o czym przekonuje najnowszy raport AppMagic – platformy analitycznej zajmującej się badaniem rynku – według którego dzieło Blizzarda wygenerowało tylko z urządzeń mobilnych 300 milionów dolarów (1,4 mld zł).

Co ciekawe połowa tej kwoty (144 mln dolarów) pochodzi z Chin, które dostały Diablo Immortal z ponad miesięcznym opóźnieniem.

Pozostałe najbardziej dochodowe rynki to USA (66,5 mln dolarów), Korea Południowa (23,8 mln dolarów), Japonia (8,2 mln dolarów) i Niemcy (7 mln dolarów).

300 mln dolarów to duża kwota, ale nie jakaś rekordowa. Na rynku mobilnym (a już szczególnie na rynku mobilno-pecetowym) istnieje kilka, jesli nie kilkanaście innych tytułów, które osiągnęły znacznie lepsze wyniki finansowe… i to bez P2W.

Taki Genshin Impact zarabia po 700 mln – 1000 mln na półrocze.

Oficjalna strona Diablo Immortal


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube