Diuna MMO od Funcom nie będzie grą MMO, tylko zwykłym survivalem?

Dodany przez PefriX 8 miesięcy temu
4 1980
Diuna MMO od Funcom nie będzie grą MMO, tylko zwykłym survivalem?

Funcom ma prawa nie tylko do uniwersum Conana Barbarzyńcy, na podstawie którego powstało Age of Conan, czy Conan Exiles. Firma może również tworzyć produkcje ze świata Diuny (Dune) i jednym z takich projektów jest pełnoprawne MMO o którym wspominaliśmy. Funcom co prawda podkreślił, że minie jeszcze sporo czasu, zanim usłyszymy coś więcej o tej grze, ale oczekiwania są spore. Zwłaszcza, że pierwszy film został ciepło przyjęty i chwalony jest za bycie naprawdę niezłym prologiem do filmowej serii na podstawie książek.

Miejmy zatem nadzieję, że Diuna MMO również nie zmarnuje tego potencjału i będzie po prostu dobra. Funcom nawiązał nawet współpracę ze studiem NUKKLEAR, aby wszystko było jak najwyższej jakości. Wspomniani deweloperzy pomogą przy tworzeniu Diuna MMO. Warto przy tym zwrócić uwagę również na coś innego – omawiana produkcja przestała być nazywana MMO, a także nikt nie zwraca się już do niej, jako „online multiplayer survival game”, jak to miało miejsce dotychczas.

Czym zatem teraz będzie Diuna MMO? Z informacji prasowych wynika, że „open-world survival game”. Ani słowa tutaj o MMO, czy chociażby o elementach sieciowych. Nic jeszcze nie zostało w tym temacie przesądzone i może to tylko kwestia nazewnictwa. Crimson Desert od Pearl Abyss również przestało nazywać siebie grą MMO. Najwidoczniej Funcom uznało, że z Diuną warto zrobić podobnie, aby nie mylić graczy.

Pozostaje trzymać kciuki, aby ten survival oferował chociaż możliwość grania „po Sieci”. Po tych rewelacjach nie zdziwiłbym się, gdyby ta cała Diuna była po prostu Conan Exiles, ale większym i w innym opakowaniu. Data premiery? Na pewno nie w 2022 roku.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube