Dlaczego nie gracie w World of Warcraft? Oto główne powody

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
24 13330
Dlaczego nie gracie w World of Warcraft? Oto główne powody

Ostatnia ankieta była skierowana do osób, które nie grają lub nie grały w World of Warcraft – czyli największego i (wciąż) najpopularniejszego MMORPG na świecie.

Pytaliśmy o główny powód waszej niechęci do WoW-a.

Dwie odpowiedzi wybiły się ponad stan i osiągnęły podobną ilość głosów. 33% ankietowanych nie bawi się w World of Warcraft… bo ta gra – po prostu – im się nie podoba. I całkowicie to rozumiemy. Grafika w WoW-ie jest bardzo specyficzna (trochę kolorowa, trochę kreskówkowa) i nie każdemu to pasuje. Podobnie jak point'n'clickowy system walki i rozgrywka oparta na questowaniu.

32% nie lubi World of Warcraft, bo trzeba płacić abonament. Taką decyzję także trzeba uszanować. Nie każdego stać, żeby wydawać około 50 złotych miesięcznie na “granie w gry”. Nie mówiąc o kosztach np. kolejnych dodatków czy mikrotransakcji.

Trzeci powód “urazu” do WoW-a to Blizzard Entertainment. Niegdyś najbardziej szanowana firma w branży, a teraz coraz częściej obiekt hejtu i szydery. Nie dziwią już głosy, że to właśnie Blizzard jest największym problemem gry.

10% ankietowanych nie przepada za “Światem Warcrafta”, bo nowy gracz nic tam nie osiągnie. To także prawda. Można próbować, ale raczej nie dogonimy już weteranów, którzy bawią się w WoW-a od kilku lub kilkunastu lat.

8% wskazało na zaawansowany wiek World of Warcraft i mechanizmy, które mocno się już zestarzały. Przecież w tym roku WoW będzie obchodził swoje 17. urodziny.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube