Dlaczego skórki są takie drogie w Apex Legends? Bo matematyka nie jest łatwa!

Iron crown patch.0

Ostatnio wspominałem w ramach newsa o Apex Legends o niezwykle drogiej polityce cenowej w tym battle royale’u. Skórki, czy inne przedmioty kosmetyczne to rzecz opcjonalna i absolutnie nie trzeba ich nabywać. W Apex Legends można grać również dobrze bez wydawania ani złotówki. Niemniej społeczność już od dawna zwraca uwagę Respawn, że Apex Coins są za drogie, tak samo jak skórki. Cóż na to deweloperzy?

W ostatnim AMA Respawn ustosunkowano się do tej kwestii. Przyznano, że typowa skórka w Apex Legends kosztuje około 20 dolarów. Ciężko zatem nazwać to „mikro”transakcją, prawda? Deweloperzy zaznaczają jednak, że ich produkcja opiera się przede wszystkim na graniu i czerpaniu z tego przyjemności. Dlatego Legendy (postacie) można bez problemu wygrindować i Legend Tokens są relatywnie łatwe do zdobycia.

Niemniej stworzenie przedmiotu kosmetycznego do Apex Legends nie jest prostym wyzwaniem. Zespół odpowiedzialny za ten tytuł nie jest tak duży, jak w innych grach battle royale. To nie tak, że skoro w innych grach skórki pojawiają się hurtowo to w tej również. Produkcja tych rzeczy jest droższa, niż się graczom wydaje. Sporo pracy idzie w to, aby skórka powstała, stąd i wysoka cena za czyjś poświęcony czas.

Respawn przyznaje, że w przyszłości mogą dostosować swoją politykę i pracują nad tym, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Niemniej matematyka jest cięższaa niż się ludziom wydaje, a kiedy kogoś założenia są błędne to ciężko jest się dostosować.

Czemu z kolei nie ma nowych rekolorów w grze? Bo o ile są łatwiejsze do wykonania, tak zajmują czas osobom, które mogłyby w tym samym momencie tworzyć nowe, lepsze jakościowo skórki. W efekcie zespół musi zdecydować, czy wydać do Apex Legends 10 nowych rekolorów, czy jedną, nową skórkę.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

11 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz