Do World of Warcraft wrócą Valor Points! Patch 9.0.5 w marcu!

Xkwslgfb5bchoerudmtz9b

Społeczność World of Warcraft spodziewała się, że Blizzard zapowie następną aktualizację pod koniec lutego, w ramach BlizzConline. Pora jednak na niespodziankę! Na serwerach testowych gry pojawiła się aktualizacja 9.0.5, która nie jest żadną rewolucją, jeśli chodzi o ilość nowości, ale wprowadza szereg drobnych zmian i rzeczy ze sfery Quality of Life, że nie pozostało nam nic innego, jak tylko się cieszyć. Dlaczego?

Do World of Warcraft wracają bowiem Valor Points. System ten ma być odpowiedzią na problem z gearowaniem w PvE. Jeśli chodzi o PvP to w Shadowlands aktualnie walcząc w bitwach z innymi graczami „ubierzemy się szybciej”. Blizzard zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zapowiedział odpowiednie rozwiązania do PvE. Rajdy na ten moment nie zostaną ruszone i w przyszłości pojawi się dla nich odpowiednia nowości. Na warsztat na ten moment wzięto Mythic+.

I tutaj wkraczają Valor Points. Punkty te zdobywać będziemy za kończenie dungeonów na poziomie Mythic+, ale również wykonując Callings. Pojawi się tygodniowy „cap” na ilości Valoru, jaką będziemy mogli zdobyć. Sam Valor wydamy na ulepszenie dowolnego przedmiotu, zdobytego z Mythic+.

Będą jednak pewne ograniczenia, wynikające z naszych starań. Jeśli ukończymy wszystkie dungeony na poziomie Mythic, ulepszymy przedmioty do max 200 ilvl. Analogicznie, za zrobienie tego samego, ale na poziomie Mythic +5 będziemy mogli ulepszyć do 207 ilvl. Za +10 odblokujemy 213 ilvl, a za +15 będzie można ulepszać do 220 ilvl.

Gracze zwracają uwagę, że o ile pomysł na Valor Points jest dobry i to zdecydowanie krok w dobra stronę, tak PvP dalej jest opłacalniejsze, bowiem pozwoli na zdobycie przedmiotów 226 ilvl. Jeśli gracze PvE chcą sprzęt o takiej mocy, muszą na ten moment rajdować na poziomie Mythic.

Co jeszcze wprowadzi patch 9.0.5? Zmiany w mocach w Torghaście, zmiany w przedmiotach legendarnych oraz zmiany w balansie klas postaci. Pojawi się również mała ikonka, informująca graczy, czy mają przedmiot z Great Vault do odebrania.

Aktualizacja 9.0.5 trafi do World of Warcraft w marcu. Nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie. To z kolei sprawia, że ciężko ocenić kiedy Blizzard zdecyduje się na wprowadzenie 9.1 z konkretną zawartością do tego MMORPG-a. Może kwiecień? Maj? A może znacznie później? Czas pokaże.

Zobacz także

12 komentarzy