Dokładnie 15 lat wystartował najtrudniejszy MMORPG w historii. Czyli EVE Online

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
4 5394
Dokładnie 15 lat wystartował najtrudniejszy MMORPG w historii. Czyli EVE Online

Nie mamy wyjścia. Musimy wspomnieć o 15. urodzinach jednego z czołowych przedstawicieli gatunku MMORPG na świecie. 

6 maja 2003 roku na rynku zadebiutował… EVE Online. Dzieło islandzkiego studia CCP było kompletnie nowym spojrzeniem na masową zabawę. Nikt wcześniej (i chyba nikt później) nie stworzył tak niezwykłej gry, gdzie rozgrywka nie polega na robieniu questów, zdobywaniu poziomów i walce z bossami. 

EVE Online postawił na totalnego sandboxa, gdzie przede wszystkim liczy się polityka. Przecież EVE jest znany przede wszystkim ze swoich epickich bitew pomiędzy sojuszami i korporacjami. Solowy gracz nie ma tam prawa bytu. Wszystko rozgrywa się tutaj na dużo większym polu niż sobie wyobrażamy. Pewnie dlatego jest to tak wyjątkowy i tak doceniany MMORPG.

Najlepiej świadczy o tym liczba aktywnych osób. Pomimo 15 lat na karku EVE Online nadal może się pochwalić zalogowanymi osobami na poziomie 30 tysięcy. Niewiele MMORPG osiąga takie liczby po półtora dekady. To o czymś świadczy. 

A nie zapominajmy, że EVE Online to również bardzo wymagający tytuł. Nie bez powodu jest nazywany najtrudniejszym MMORPG w historii. 

Od listopada 2016 roku działa wersja F2P (TUTAJ), jednak mimo wszystko polecamy kupić pełną wersję, która nie ma żadnych ograniczeń. 


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube