Dota Underlords – prototyp Battle Passa już dostępny, nowi bohaterowie znalezieni w plikach gry

Dotaunderlordstierlist

Dota Underlords cały czas jest rozwijana tak, jak Teamfight Tactics od Riot Games. Nie mnie oceniać, która produkcja jest lepsza, ale zdaję sobie sprawę, że oba tytuły mają swoich zagorzałych fanów. Widać zresztą, że gatunek Auto Chess mocno złapał rynek.

Valve nie zamierza odpuszczać. Od miesiąca Dota Underlords dostępna jest w ramach otwartych testów. Teraz firma wzbogaciła projekt o Proto Pass, czyli prototypowy Battle Pass. Dostęp do tej przepustki otrzymali wszyscy uczestnicy otwartych testów.

Proto Pass pozwala odblokować unikalne chorągwie, nowy typ planszy oraz emotikony. Aby zdobyć nagrody, należy rozgrywać mecze w Dota Underlords. Co ciekawe, dotyczy to zarówno potyczek z innymi graczami, jak i walk z botami. Dochodzą do tego codzienne oraz tygodniowe zadania, więc teoretycznie atrakcji nie brakuje.

Valve wprost poinformowało, że Proto Pass służy na celu zweryfikowania, czego gracze oczekują po przyszłym Battle Passie. Czy chcą więcej zróżnicowanych wyzwań, czy też preferują klasyczne „rozegraj X meczy/wygraj Y potyczek”. Wszystko to zostanie dostosowane pod zbliżający się, pierwszy sezon Battle Passa.

Co dalej? Fachowcy od grzebania w plikach gry (dataminerzy) dobrali się również do Dota Underlords. Znaleziono modele, nawiązania oraz skórki do szesnastu herosów z Dota 2, którzy teoretycznie trafią do Auto Chessa Valve. Kto znalazł się na liście? Chen, Clinkz, Dark Seer, Dazzle, Earthshaker, Pangolier, Riki, Rubick, Spectre, Storm Spirit, Sven, Undying, Vengeful Spirit, Weaver oraz Zeus.

Oczywiście ich obecność w plikach gry jeszcze niczego nie oznacza, więc powyższe doniesienie traktujcie, jako plotkę. Poza potencjalnymi, nowymi bohaterami (podobno Storm Spirit jest najpewniejszy), znaleziono informacje wskazujące na pojawienie się w Dota Underlords systemu powtórek oraz trybu Turbo. Pożyjemy, zobaczymy!

Zobacz także

23 komentarzy