Dungeony w New World będą miały własną fabułę, unikalne mechaniki oraz nagrody

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
6 4685
Dungeony w New World będą miały własną fabułę, unikalne mechaniki oraz nagrody

Amazon rzuciło nieco światła na dungeony w New World, które w polskiej wersji nazywane są Ekspedycjami. Zostały wprowadzone w zeszłym miesiącu do tego MMORPG-a i są to w zasadzie po prostu pięcioosobowe misje w lochach. W ramach takiej przygody dowiemy się więcej o Skażeniu, ujawnione zostaną skryte motywy Wściekłej Ziemi i odkryjemy większe zło stojące za Zagubionymi, a także zgłębimy sekrety pradawnych Strażników.

Deweloperzy podkreślają, że Ekspedycje będą wypakowane fabułą po brzegi, ale nie tylko. Aktywność ta wymagać ma sporych umiejętności i koordynacji w drużynie. Na ten moment dostępne są dwa dungeony/ekspedycje – Wykopaliska Amrine oraz Ogród Genezy.

Ukończenie Ekspedycji wymaga udziału grupy od trzech do pięciu graczy, przy czym balans w Ekspedycjach opiera się na udziale w nich pięciu graczy na zalecanym poziomie. Jeśli zatem wybierzecie się mniejszym składem to wyzwanie NIE dostosuje się do Was.

Mechanika, bossowie oraz specjalne łupy, unikalne dla Ekspedycji, będą miały wartość same w sobie i zapewnią odmianę po innych przeżyciach, których możecie doświadczyć w otwartym świecie. Zamiast zwykłego zwiększania poziomu trudności wrogów w kolejnych Ekspedycjach, Amazon zmieni ich mechanikę i zagadki. Przykładowo, ustawienia SI dla bossów i superbossów będą się różnić, a tabele łupów będą unikalne dla każdej Ekspedycji.

Pierwszą Ekspedycją będą Wykopaliska Amrine, dostępne od 25. poziomu. Ogród Genezy dedykowany jest graczom na poziomie 60. Amazon zapewnia, że pomiędzy tymi poziomami pojawią się nowe dungeony.

Wiecie co? Całe te Ekspedycje zapowiadają się, jako zwykłe dungeony w każdym MMORPG-u. To nie jest absolutnie nic złego, ale zobaczymy, czy New World wprowadzi coś unikalnego, czy postawi na sprawdzone rozwiązanie.

Niektórzy marudzą, że tytuł ten coraz bardziej przypomina typową produkcję z tego gatunku, patrząc na to, jak się zmienił na przestrzeni czasu. Dla mnie akurat to nie do końca wada, chociaż powiewem świeżości bym nie pogardził. A Wy?


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube