Dwie z ośmiu postaci Apex Legends należą do LGBT

Apex

Postacie aka Legendy w Apex Legends to prawdziwy misz-masz. Mamy tutaj czarnoskórą kobietę, pół-człowieka, robota, a nawet… dwójkę przedstawicieli LGBTQ (za PCGamesN.com)

Biorąc pod uwagę, że dostępnych jest tylko osiem klas postaci, to procent przedstawicieli mniejszości seksualnych jest tutaj naprawdę duży. 25%!

Znamy tożsamość jednej z takich postaci. To Gibraltar– wielki osiłek z tarczą balistyczną. Oto fragment jego biografii (z oficjalnej strony gry): 

Od dawna brał udział w wyciąganiu innych z niebezpiecznych sytuacji, które często zdarzają się na Odludziu. Jednak to, że musi chronić innych, zrozumiał dopiero wtedy, gdy wraz ze swoim chłopakiem ukradli motocykl ojca i wybrali się na przejażdżkę, podczas której zostali uwięzieni pod olbrzymią lawiną błotną.

Drugi przedstawiciel LGBT to podobno Bloodhound. O tej postaci mówi się „ona”, ale producent Apex Legends twierdzi, że jest to postać nieidentyfikująca się z żadną płcią czy orientacją seksusalną. Dlatego zaliczamy ją do tzw. LGBTQ – Q od słowa Queer (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders, Queers › (ruch) lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów, queer). 


Nie ma co się oburzać. Coraz więcej gier dodaje do siebie takie postacie. Nawet u nas – w gatunku MMORPG. Pamiętacie pewnie Elder Scrolls Online oraz Guild Wars 2 nominowane do nagród LGBT? No właśnie. 

Zobacz także

61 komentarzy