Elder Scrolls Online dostaje dziś nowy Champion System. Rewolucja w grze!

Cp

8 marca 2021. Może trudno w to uwierzyć, ale dzisiejszy dzień to jeden z najważniejszych momentów Elder Scrolls Online ostatnich lat.

W grze debiutuje dzisiaj “Flames of Ambition” – nowe DLC, które jest początkiem tegorocznej przygody z Oblivionem i które dodaje do gry dwa nowe dungeony (The Cauldron, Black Drake Villa).


Wisienką na torcie jest jednak premiera Update 29 – darmowej aktualizacji, która wprowadza nowy, kompletnie przebudowany System Champion Points (2.0).To ogromna zmiana, która raz na zawsze zmieni oblicze Elder Scrolls Online. Większość buildów będzie musiała przejść totalne odświeżenie.

Champion Points zdobywamy po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia, czyli 50 lvl.

Dotychczas istniało dziewięć konstelacji podzielonych na trzy kolory (The Steed, The Lady, The Lord, The Tower, The Lover, The Shadow, The Apprentice, The Atronach, The Ritual). Zdobyte punkty mogliśmy inwestować gdziekolwiek chcieliśmy, odblokowując dodatkowe bonusy dla naszej postaci. Nie wymagało to żadnej szczególnej wiedzy. Ładowaliśmy CP w wybrany rodzaj i automatycznie odblokowywał się nam się interesujący perk.

Teraz nie będzie już tak łatwo.

W Champion Points 2.0 mamy tylko trzy konstelacje zamiast dziewięciu (Craft, Warfare, Fitness). Ponadto po otwarciu danej konstelacji zauważymy, że poszczególne “umiejętności” są ze sobą połączone. Żeby dotrzeć do najlepszych perków, najpierw będziemy musieli zainwestować odpowiednią ilość punktów we wcześniejsze skille… aż dotrzemy do interesującego nas miejsca.

Gdy uaktywnimy jakiś perk, zaświeci się on na złoto lub biało. W pierwszym przypadku mówimy o pasywkach, w drugim o aktywnych bonusach.

Co więcej, gdy dotrzemy do “białego” perka, to potem musimy go również przenieść na górny pasek. W innym przypadku nie zostanie ona należycie aktywowany i nie wpłynie na siłę naszej postaci. 

Zrozumieliście? Jeśli nie, to polecamy obejrzeć materiał od “Allternatora” (polskiego content-creatora Elder Scrolls Online), który szczegółowo wyjaśnia działanie Champion Points 2.0.

Kolejną dużą zmianą jest zwiększenie level cap. W obecnym systemie mogliśmy “expić” do 810 CP, teraz będzie to nawet 3600 CP, czyli teoretycznie 3600 punktów/levelów do zdobycia.

Zenimax planuje jednak znacznie przyśpieszyć zdobywanie CP. Między 0 do 800 CP będzie to bardzo duża różnica, między 800 do 1200 zauważalna, a po 1200 taka sama jak jest teraz. Oznacza to, że w ciągu najbliższych tygodni bardzo mocno przybędzie graczy z “magicznym” 800 CP, dzięki czemu będą oni mogli wziąć udział w najtrudniejszych instancjach i rajdach.

Champion Points 2.0 to spora rewolucja w Elder Scrolls Online, dlatego Zenimax przez dwa tygodnie pozwoli na BEZPŁATNE resetowanie naszych punktów i atrybutów. Będziecie mogli poeksperymentować i zapoznać się z nowym systemem.

PS Nie zapomnijcie także odebrać darmowego peta (Ambersheen Vale Fawn) z Crown Store!

Zobacz także

17 komentarzy