Elder Scrolls Online: Oblivion? Lada moment poznamy przyszłość gry

2020 12 09 183911

Na jutrzejszej gali The Game Awards pojawi się trailer Elder Scrolls Online, który odpowie na nurtujące (wszystkich fanów gry) pytanie.

Gdzie ESO zabierze nas w 2021 roku i co będzie motywem przewodnim następnego dodatku?


Tylko, że fani Elder Scrolls Online już chyba wiedzą, co czeka ich ukochanego MMORPG w przyszłości. Wszystko za sprawą dosłownie kilkusekundowego gifa (prosto z Twittera The Game Awards), na którym widzimy magiczną księgę oraz pogrążoną w koszmarze (???) Elfkę.

Nam (laikom) te obrazy nic nie mówią. Co innego znawcom uniwersum, według których wszystko układa się w logiczną całość.

Postać na teaserze to podobno Evelie Sharp-Arrow, a księga to Misterium Xarxesa (“szary tom z daedryczną literą "OHT" na okładce. Została ona napisana przez samego Daedrycznego księcia Mehrunesa Dagona. Mysterium Xarxesa jest zarówno bramą jak i kluczem do Camorańskiego Raju”).

Jeśli chodzi o lokację, to prawdopodobnie jest to Valenwood - "wielka dżungla w Tamriel, będąca ojczyzną Bosmerów, czyli leśnych elfów. Jej stolicą jest Elden Root. Dawniej była prowincją Trzeciego Cesarstwa, lecz obecnie jest częścią Trzeciego Aldmerskiego Dominium"

albo

Okolice Skingrad – “dużego miasta w Cyrodiil położonego przy Złotej Drodze, która prowadzi na zachód od Cesarskiego Miasta, stolica Hrabstwa Skingrad”.


Czyżby po Morrowind oraz Skyrim Zenimax Studios chciał uhonorować kolejną kultową część sagi Elder Scrolls? Zobaczymy. 

Rok temu ploteczki okazały się prawdziwe. Zobaczymy, czy i tym razem to się uda.

Zobacz także

4 komentarzy