Elyon w Europie również, jako Buy-to-Play z mikrotransakcjami

Dodany przez PefriX około 3 lata temu
8 4670
Elyon w Europie również, jako Buy-to-Play z mikrotransakcjami

Elyon zbliża się do nas wielkimi krokami. Oryginalnie było to Ascent: Infinite Realm, ale deweloperzy z Bluehole zmienili plany co do tego MMORPG-a. Zmienił się również model biznesowy. Na początku miało być Free-to-Play, ale teraz, gdy wydawcą gry jest Kakao Games, zdecydowano się na Buy-to-Play. Dotyczyło to oczywiście Korei Południowej, ale deweloperzy potwierdzili, że model ten zostanie podtrzymany również w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Warto tutaj dodać, że Elyon poza byciem grą płatną (Buy-to-Play) będzie posiadał mikropłatności. Na ten moment wiemy o elementach kosmetycznych, jak wierzchowce, czy stroje dla postaci. Nie wiadomo jednak, czy w sklepiku pojawi się coś więcej, czy będzie Pay-to-Win, czy bogactwo wyboru jak w Black Desert Online, czy Tera Online (pierwszej gry wydawcą było Kakao, drugiej gry twórców Bluehole).

Deweloperzy wspomnieli również o walce w powietrzu, która była ważnym elementem Ascent: Infinite Realm, a której na ten moment nie będzie w Elyon. Może w przyszłości pojawią się, ale na ten moment nie ma na to planów. Za to Elyon każdego roku ma otrzymać przynajmniej jedną, jak nie dwie, nowe klasy postaci. Rajdy z kolei mają być dedykowane dwudziestoosobowym grupom. W przyszłości mogą pojawić się również aktywności gildyjne.

Elyon przygotowuje się aktualnie do zamkniętych testów beta. Warto również zaznaczyć, że Polska JEST na liście dostępności, więc nasz kraj nie będzie wykluczony z zabawy (nie będzie restrykcji na IP).


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube