Elyon zapewnia, że pozbyło się P2W z koreańskiej wersji!

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
16 4936
Elyon zapewnia, że pozbyło się P2W z koreańskiej wersji!

Kakao Games rzuciło nieco światła na mikrotransakcje w Elyon. I w skrócie: pozbyto się Pay-to-Win z koreańskiej wersji. Całość ma przypominać nieco Black Desert Online. Jak BDO. Jak BDO? CO?!

Gra jeszcze nie wyszła i opinie na temat tego, co ogłosiło Kakao Games, są mocno podzielone. Osoby, które grały w Elyon na koreańskiej wersji, faktycznie potwierdzają, że tamtejsza wersja była mocno Pay-to-Win. Z kolei rozwiązanie i działania Kakao Games pozbywają się go.

Nie brakuje jednak osób zwracających uwagę, że Pay-to-Win nadal pozostaje, a zaproponowane rozwiązania mocno przypominają Black Desert Online. Czy ten ostatni tytuł, który już nie jest w rękach Kakao Games, jest grą Pay-to-Win? Na to musicie odpowiedzieć sobie sami. To Wasz papierek lakmusowy na podstawie którego ocenicie pewnie czy i Elyon jest Pay-to-Win. Ile osób, tyle różnych zdań, więc ode mnie prostej odpowiedzi nie dostaniecie.

Co jednak takiego zmieniono w Elyon? Kakao Games usunęło walutę Gears, którą można było nabyć za walutę premium Rubies. Używało się jej do nabywania przedmiotów i buffów. Gears można wymienić na złoto (standardowa waluta) i transakcja ta działała również w drugą stronę. Niemniej o to martwić się nie musimy, bo nasza wersja Elyon nie będzie tego miała.

Rubies, jako waluta premium pozostanie. Przedmioty, które można było nabyć za Gear zostały usunięte lub zostały w grze, jako do zdobycia w bardziej ludzki sposób. Niemniej zamiast tego otrzymamy Loyalty, znany chociażby z BDO. Grajcie codziennie w Elyon i zdobywajcie tę dodatkową walutę, dzięki czemu zrobicie zakupy w sklepiku premium.

Pora zatem przejść do głównego dania, czyli waluty premium. Za Rubies kupicie w Elyon buff Star’s Blessing na 30 dni, który zapewnia takie bonusy:

  • Hunting EXP Increase: 10%
  • Item Drop Rate Increase: 10%
  • AP Recovery Speed Increase: 3
  • Inventory Space Expansion: 16 Spaces
  • Storage Space Expansion: 14 Spaces
  • Luminus Max Energy 100% Increase (8 hours total)
  • Auto Charge Luminus Energy Daily
  • Can participate in Luminus Battles immediately after charging
  • Gives 15 Laurel Wreath Pieces daily

Poza tym kupicie Appearance Change Tickets, Mana Awakening Reset Scrolls, Death EXP Recovery Scrolls, czy Resurrection Scrolls. Do tego dojdą pety. Te ostatnie dzielą się na dwie kategorie: walczące i zbierające loot z bonusami. I jedne i drugie można zdobyć poprzez granie oraz łączyć je, wbijając na wyższe Tiery.

Elyon zaoferuje również wierzchowce premium, będące nieco szybsze od standardowych: 4%  szybsza jazda i 6% szybszy sprint na wierzchowcu. Kakao Games zapewnia jednak, że na 47 poziomie gracze zdobędą odpowiedniego mounta za darmo z takimi bonusami.

Pojawią się również stroje, ale one będą czysto kosmetyczne. Nie zapewnią żadnych, ale to żadnych bonusów. Nie zabraknie również emotek, tańców i innych kosmetycznych głupotek. Wszystkie te rzeczy będą dostępne podczas drugiej, zamkniętej bety Elyon. Kakao Games zastrzega przy tym, że całość może ulec zmianie, bazując na reakcjach graczy.

Szczegóły znajdziecie tutaj.


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube