Eternal Lands - stary, ale jary MMORPG

Eternal lands1

Na specjalne życzenie użytkownika „DJADI112” w najnowszym odcinku „Zapomnianych i niemedialnych...” umieszczamy Eternal Lands. Bardzo starego (w tym roku stuknie 15 lat od premiery), ale bardzo oldschoolowego przedstawiciela MMORPG, który istnieje teraz gdzieś na marginesie naszego gatunku. 

Jedyna gra, w ktorej expiac nie możemy polegać na szybkim zabiciu stwora, tylko trzeba wydusić z niego jak najwięcej. Gra, w której możemy wycraftować każdy przedmiot.

Większość fanów Massively Multiplayer Online, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tym gatunkiem po 2010 roku, pewnie nigdy nie spotkało się z Eternal Lands. A jeśli tak, to pewnie zostali odstraszeni przez nieatrakcyjną… i po prostu brzydką grafikę. 

Szkoda, bo pod przestarzałym opakowaniem znajduje się całkiem smaczny content pełen interesujących funkcji, których nie spotkamy w obecnych wysokobudżetowych produkcjach, tworzonych niekiedy za grube miliony dolarów. 

Od czego by tu zacząć? 

Zabawa w Eternal Lands jest oparta na trenowaniu skillów (jak w RuneScape czy Tibii). Do tego istnieją różne specjalizacje/profesje, dzięki którym możemy zarabiać pieniądze (Alchemia, Jubiler, Krawiec itd.). Spory nacisk został również położony na handel oraz interakcję z innymi graczami. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z pełnoprawną produkcją M-M-O-R-P-G, która powinna być stawiana jako wzór dla wszystkich obecnych i przyszłych gier. 

Więcej o samej grze dowiecie się z naszego Spisu Gier (w tym miejscu). 

Eternal Lands jest darmowy. Do tego posiada bardzo dojrzałą społeczność, która na pewno pomoże wam ogarnąć ogólne zasady. Średnia wieku tamtejszych graczy – jak w każdym klasycznym MMORPG – należy do najwyższych. 

Zagracie TUTAJ

Zobacz także

5 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz