EVE Online w chaosie. NPC najechali grę i atakują wszystko i wszystkich

Ddddd

To, co dzieje się obecnie w EVE Online na pewno przejdzie do historii gry. 

W nocy ze środy na czwartek w przestrzeni EVE Online zarobiło się od Drifterów (Drifters) – komputerowych NPC, którzy byli co prawda obecni w świecie EVE Online, ale nigdy nie ingerowali w rozgrywkę. Do teraz. 

Ni z gruchy, ni z pietruchy, Driftersi połączyli się w wielkie grupy i rozpoczęli INWAZJĘ w świat gry. NPC-kowie przemierzają obecnie systemy kontrolowane przez największe frakcje, niszcząc wszystko i wszystkich na swojej drodze. 

A jako że statki pilotowane przez Driftersów są o wiele silniejsze od okrętów graczy, to szansa wygranej jest minimalna. 

Najpierw myślano, że inwazja Driftersów to bug, który zostanie wkrótce naprawiony. Nic z tego. CCP potwierdziło, że nie jest to błąd gry… i to była jak dotąd jedyna informacja ze strony producentów, którzy obserwują całą sytuację z boku. 

Co innego gracze, którzy są w ciężkim szoku. To bezprecedensowa sytuacja, która już teraz pogrążyła EVE Online w „małym” chaosie. Nikt nie wie, co oznacza inwazja Driftersów, kiedy się skończy i co zostanie potem. O ile coś zostanie:)

Mi to wygląda na armageddon przeprowadzany przez twórców. Na koniec gdy praktycznie nic nie zostanie to pewnie ci Drifterzy się wycofają albo rozwalą do końca graczy, co poskutkuje zamknięciem gry (wątpię), lub swego rodzaju nowym początkiem.

Poczekamy. Być może gracze EVE Online znajdą sposób i połączą siły, aby odeprzeć najazd wroga? 

UPDATE: CCP wypuściło nowy trailer, który jest jednym wielkim "trollingiem" w stronę graczy:)

Zobacz także

10 komentarzy