Expienie w World of Warcraft Shadowlands zostanie całkowicie odmienione

Q2

I mamy kolejne szczegóły, związane z najnowszym, ósmym już dodatkiem do World of Warcraft. Blizzard wreszcie pochylił się poważniej nad kwestią expienia naszej postaci. Już wszyscy pewnie słyszeliście, że maksymalny poziom zostanie zmniejszony. 120, który obowiązywał do tej pory, zostanie zamieniony na 50, a samo Shadowlands pozwoli expić do poziomu 60. To jednak dopiero początek!

Pierwsze dziesięć poziomów (od 1 do 10 dokładnie) spędzimy w podstawowej strefie startowej lub na nowym terenie – Exile Reach. Ta ostatnia została tak zaprojektowana, abyśmy byli na bieżąco z tym, co w Azeroth się działo (dostaniemy nawet mini-dungeon!). Następnie, od poziomu 10 do 50 w zasadzie expimy, gdzie chcemy. Sami wybieramy lokacje, która nas zainteresuje i to bez obaw, że będziemy za słabi. Będziecie mogli skakać po dodatkach, skupić się na podstawowych strefach od razu przejść do Battle for Azeroth – Wasz wybór.

Macie całą, dotychczasową zawartość do expienia swojej postaci, a dodatkowo każdy poziom będzie coś dawał – czy to wybór talentu, nową umiejętność, czy inną niespodziankę. Potwierdzono również, że proces expienia będzie jednak „nieco” szybszy (o 60-70%) niż do tej pory, więc wbijanie pojedynczych poziomów nie będzie trwało wieczności. Równocześnie zwrócono uwagę, że w najnowszym rozszerzeniu klasy heroiczne, czyli Death Knight oraz Demon Hunter, będą expiły od 1 poziomu, a nie jak to miało miejsce do tej pory od 55 oraz 98.

Co dalej? Od 50 poziomu otworzą się przed nami Shadowlands, czyli kraina umarłych w której będziemy expili do poziomu 60. I to podobno ramię w ramię z legendami World of Warcraft! Blizzard zapewnił również, że posiadanie altów będzie większą przyjemnością, zwłaszcza w krainach z nowego dodatku. Koniec ze żmudnym wbijaniem wszystkiego od początku – udostępniony zostanie szereg ułatwień, dzięki czemu „altowanie” nie będzie drogą przez mękę i farmę azerite power/artifact power.

I teraz mała uwaga. Jeśli jesteście nowi w World of Warcraft i zaczniecie swoją przygodę z tym MMORPG-iem właśnie od dodatku Shadowlands, to Wasza podróż będzie nieco inna. Nie będziecie mogli wybrać strefy startowej, czy kolejnych krain do expienia. Pierwsza Wasza postać będzie musiała przejść na poziomach 1-10 Exile Reach, które wprowadzi Was do gry. Następnie zostaniecie wysłani na wyspy z Battle for Azeroth, aby spędzić tam czas od 10 do 50 poziomu. Potem traficie do Shadowlands.

Jak stworzycie alta to będziecie mogli sami wybierać, czy startujecie w Exile Reach, czy dawnych krainach początkowych. Potem również otrzymacie wolną rękę. Weterani zaś od początku będą mieli swobodny wybór. Ta uwaga dotyczy tylko nowych osób i całość została wprowadzona po to, aby nie pogubili się w World of Warcraft, a do tego historia gry była dla nich odpowiednio spójna.

Co sądzicie o tych zmianach?


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

43 komentarzy