Festiwal Składanek — Wywiad z twórcami New World

Dodany przez Sildu prawie 2 lata temu
8 4420
Festiwal Składanek — Wywiad z twórcami New World

Ostatnio mieliśmy możliwość zadania paru pytań do twórców New World z okazji najnowszej aktualizacji, o której możecie poczytać tutaj. Dostaliśmy odpowiedź na wszystkie nasze pytania, więc mamy informacje, które mogą być dla was ciekawe.

Amazon przyznaje, że robienie ekspedycji solo lub szukanie drużyny poprzez chat może być uciążliwe. Więc mimo wcześniejszych założeń zdecydowali się wprowadzić wyszukiwarkę grupy. Dzięki niej nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniej ekipy z konkretnymi rolami. Sama funkcja w przyszłości ma być rozbudowywana o więcej elementów. Co z wyszukiwaniem grup między serwerami? Prawdopodobnie pojawi się, ale twórcy nie są na chwilę obecną w stanie podzielić się konkretami.

Zostając przy temacie ekspedycji, zapytaliśmy o kule strojące (przedmiot, który pozwalał wejść na ekspedycje). Początkowo pomysł był ciekawy, ale nie dłuższą metę się nie przyjął. Dodało to więcej problemów do gry, niż początkowo zakładało. Po zebraniu opinii od graczy, postawiono je kompletnie usunąć, a w międzyczasie dodano lepsze sposoby na ich zdobycie. Intencją wprowadzenia dziennych/tygodniowych ograniczeń jest chęć dania graczom łatwiejszy dostęp do ekspedycji i optymalizacja zdobywania nagród. Ograniczenie to zapewnia bardziej sprawiedliwy progres dla graczy, którzy nie mają czas, w porównaniu do tych, co go mają.

Letnia aktualizacja to dobry moment, aby dodać do gry pływanie, statki, a nawet kostiumy kąpielowe! Niestety nie znajdą się one w obecnym patchu. Festiwal Składanek inspirowany jest takimi letnimi aktywnościami jak targi, grill, camping, oraz chodzenie na koncerty. Amazon chce, aby gracze cieszyli się łowieniem ryb, odkrywaniem i wspólnym graniem muzyki, a także tańczenia i odkrywania Aeternum z przyjaciółmi. Z każdym rokiem wydarzenia będą rozwijane, więc kto wie, może pływanie pojawi się w przyszłości!

Instrumenty muzyczne to ciekawa nowość, możecie zagrać utwór i otrzymujecie w zamian pewne bonusy. Jednak jeśli myśleliście o tworzeniu własnych utworów, to muszę was rozczarować, Amazon nie planuje wprowadzenia takiej funkcji. Mimo iż som fanami rytmicznych gier i brali stąd inspiracje, chcą, aby ta funkcja była przystępną i zabawą dla wszystkich graczy, niezależnie od ich umiejętności komponowania muzyki.

Kolejna aktualizacja zawierać będzie w sobie duży balans, około 150 profitów zostało zmienionych. Deweloperzy chcą ulepszyć całościowo ekwipunek bez konieczności usuwania obecnych lub dodawania nowych atrybutów. Mamy podobno otrzymać spore zmiany, które wstrząsną metą.

Generalnie cała aktualizacja wygląda super i Amazon jest bardzo z niej zadowolony, miejmy nadzieje, że wy również! Nowości możecie sprawdzić obecnie na serwerze PTR. Na główny serwer trafią jeszcze tego lata.

Na nasze pytania odpowiedzieli Mike Willette, World Experience Lead, oraz Phil Bolus, Sr. Game Design Manager. Dziękujemy!


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube