FFXIV ma rekordową liczbę abonentów. Podobno większą niż sam WoW

Ff

Przez ostatnie dni byliśmy świadkami jednego wielkiego festiwalu „chwalipieństwa”. 

Bethesda, Pearl Abyss i Square Enix chwaliły się liczbami (zarejestrowanych) graczy w swoich tytułach, chociaż wszyscy doskonale wiemy, że tak naprawdę liczy się tylko jedna statystyka – aktywnych (!!!) graczy. 

Ona wcale nie wynosi 13,5 mln (jak w przypadku ESO), 20 mln (jak w przypadku Black Desert) czy 16 mln (jak w przypadku Final Fantasy XIV). 

Mimo wszystko Square Enix nie ma raczej powód do zmartwień. Fani dokopali się do „poufnych” danych, z których wynika, że  FFXIV ma 1 mln aktywnych ludzi, którzy opłacają obecnie abonament w grze. 

Znalezisko pokrywałoby się z komunikatem w czasie targów E3, gdzie Final Fantasy XIV ma najwyższą liczbą subskrybentów w historii gry. 

To kapitalny wynik jak na grę P2P. Niektórzy twierdzą nawet, że liczba abonentow jest tutaj wyższa niż w WoW-ie. Trudno to jednak potwierdzić, bo Blizzard od dawna nie chwali się już swoimi subskrybentami. Na pewno jest to jednak porównywalny lub nieznacznie wyższy/niższy wynik niż "czternastka" (plotki z końca 2018 roku mówiły o liczbie między 1-2 mln osób Azeroth - teraz na pewno jest ich mniej).

Zobacz także

23 komentarzy