FFXIV sprzedaje w Item Shopie kostium dziwnie podobny do darmowego stroju

Dodany przez PefriX 8 miesięcy temu
12 2003
FFXIV sprzedaje w Item Shopie kostium dziwnie podobny do darmowego stroju

Final Fantasy XIV nigdy nie ma normalnych afer. Nie mogę z radością napisać, że Square Enix dodaje do Item Shopu kolejny, unikalny strój, którego nie można zdobyć poprzez granie. Za takie rzeczy krytykowałem swojego czasu World of Warcraft. W tym jednak przypadku nie mogę tego zrobić, bo sytuacja jest zgoła odwrotna – Final Fantasy XIV sprzedaje kostium niezwykle podobny do darmowego ubioru!

Item Shop Final Fantasy XIV zawiera różne rzeczy. Możecie nabyć motocykl Clouda z Final Fantasy VII, specyficzne emotki, czy rozmaite stroje, których normalnie nie zdobędziecie poprzez granie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku najnowszej rzeczy w Item Shopie, czyli Iceheart's Attire, która kosztuje około 12 dolarów. W tej cenie otrzymujecie kostium Ysale, znanej z dodatku Heavensward.

Square Enix robiło już coś takiego w przeszłości, więc w czym problem? Ano, praktycznie identyczne wdzianko można zdobyć i to na dwa sposoby. Jedna wersja dostępna jest serii tutorialowej „Hall of the Novice” z okolic 15 poziomu. Zawiera prawie wszystkie przedmioty – jedynie „chest piece” trzeba wycrafcić. Jest on na poziom 90 i dedykowany magicznym klasom. Niemniej i to ograniczenie można obejść, bo jeden z graczy znalazł alternatywny odpowiednik, dostępny dla każdego.

Oczywiście, różnice między strojem z Item Shopu a darmowymi wersjami są, więc nie mówimy tutaj o wersji 1:1. Sytuacja byłaby również o wiele mniej zabawna, gdyby razem z tym strojem sprzedawane były unikalne włosy Ysale. Ale nie, paczka Iceheart's Attire nie zawiera tego elementu, więc zabawa w cosplay nie ma tutaj większego sensu. A przynajmniej płacenie za nią, skoro można mieć alternatywę za darmo.

Społeczność Final Fantasy XIV jest podzielona. Jedne osoby cieszą się, że Square Enix nie dodało do Item Shopu czegoś w 100% unikalnego. Drudzy z kolei zwracają uwagę, że to wredna próba wyciśnięcia dodatkowych pieniędzy z czegoś, co już istnieje w grze. Twierdzą, że to zachowanie nie na miejscu w przypadku gry tak chwalonej.

Wam pozostawiam ocenę całej sytuacji.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube