Film Diuna w kinach, a gra Diuna "MMO" wciąż powstaje

Dodany przez guru 10 miesięcy temu
1 2607
Film Diuna w kinach, a gra Diuna "MMO" wciąż powstaje

Pierwsze wzmianki o tym, że Funcom (twórcy The Secret World, Age of Conan, Anarchy Online i Conan Exiles) pracuje nad “sieciówką” w świecie Diuny pojawiły się prawie trzy lata temu.

Trzy lata (!!!), a my wciąż nie dostaliśmy żadnych testów, zwiastunów czy nawet głupich screenshotów.

Wiemy tylko tyle, że gra ciągle powstaje – świadczą o tym oferty prace, które nagminnie pojawiają się w branżowych serwisach (np. TUTAJ). Funcom poszukuje osób między innymi na takie stanowiska:

  • Gameplay Programmer
  • Tools Programmer
  • Senior Game Designer
  • Lead Game Data Analyst
  • Build Engineer
  • VFX Artist

Funcom ZPX is looking for an enthusiastic, talented and versatile GameplayProgrammer to join its team in Lisbon, working on Conan Exiles as well as a new open-world multiplayer game using the DUNE IP from Legendary Entertainment

Co jeszcze wiemy? Ano to, że gra Diuna nie będzie pełnoprawnym przedstawicielem naszego gatunku, tylko – cytat - “open-world multiplayer game” prawdopodobnie w stylu Conan Exiles. Oczywiście, znajdą się tam elementy z Massively Multiplayer Online, ale możecie zapomnieć o setkach lub tysiącach graczy na jednym serwerze. 


Szkoda, że to tyle trwa, bo Funcom traci idealny moment na wydanie gry. Przecież film “Diuna” święci właśnie triumfy w kinach, więc gdyby premiera odbywa się teraz, to Funcom mógłby liczyć na mnóstwo graczy… i mnóstwo kasy.

A tak będziemy musieli pewnie poczekać pół roku, rok, może nawet dwa lata na wydanie Diuny MMO.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube