Final Fantasy XIV od dzisiaj udostępnia podstawkę i pierwszy dodatek za darmo!

37bd26d8d53eb74210e14f4d84b218a2

Graczom Final Fantasy XIV długo przyszło czekać na aktualizację 5.3, która dzisiaj zawita na serwery gry. Niemniej wszystko wskazuje na to, że warto było, bowiem Reflections in Crystal oferuje sporo nowości.

Dlaczego 5.3 będzie tak istotne dla Final Fantasy XIV?

  • Odchudzenie kampanii fabularnej podstawowej wersji gry (A Realm Reborn) – zniknie sporo questów, część zadań zostanie bardziej skondensowana, ale nie liczcie na jakąś drastyczną redukcję czasu, wymaganego do ukończenia podstawki. Będzie szybciej, ale deweloperzy zapewniają, że to wciąż długa przygoda.

  • Drugi rajd-crossover ze światem NieR oraz kontynuacja fabuły

  • Latanie w krainach z podstawki - wcześniej trzeba będzie jednak skończyć serię questów „Ultima Weapon”.

  • Nowy trial oraz dungeon

  • Trzecia część Ishgard Restoration Update

  • Zadanie z A Realm Reborn trafią do New Game+

  • Walki z primalami w ramach Unreal Trials

  • Kolejny krok w „Relic Weapons”

To jednak nie wszystko! Square Enix poinformowało nie tak dawno, że wraz z aktualizacją 5.3, Final Fantasy XIV rozszerzy swojego darmowego triala. Do tej pory mogliśmy grać bez ograniczeń czasowych do 35 poziomu. Trial ten wciąż oferował sporo godzin zabawy (jedną klasą/jobem to około 20 godzin grania), ale teraz twórcy poszli o krok dalej. Od dzisiaj za darmo będzie można przejść całe A Realm Reborn (podstawkę) oraz Heavensward (pierwszy dodatek, do patcha 3.56).

Aby ograć triala nie trzeba opłacać abonamentu, czy kupować czegokolwiek. Zakładacie konto, logujecie się i gracie. Warto tutaj dodać, że poza zawartością podstawki oraz pierwszego dodatku, gracze będą mogli korzystać przy tworzeniu postaci z rasy Au Ra, a do tego na wyższych poziomach otrzymają możliwość zmiany joba na Dark Knight, Astrologian lub Machinist.

Nie mam pojęcia na jak długo starczy taki trial, ale patrząc po komentarzach, możemy założyć, że przynajmniej 100 godzin. Jest to zatem fantastyczna oferta ze strony Square Enix, dzięki której każdy chętny sprawdzi sobie Final Fantasy XIV oraz samemu zweryfikuje, czy ten MMORPG faktycznie rozkręca się z czasem. Zarówno pod względem gameplayu, jak i fabuły.

Ktoś z Was zamierza się skusić? Ja przyznam szczerze, że chyba tak…

Zobacz także

50 komentarzy