Final Fantasy XIV popularniejszy niż WoW? 1,2 mln abonentów!

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
3 4399
Final Fantasy XIV popularniejszy niż WoW? 1,2 mln abonentów!

Jak donoszą różne źródła (TUTAJTUTAJ), Final Fantasy XIV posiada obecnie najwyższą liczbę aktywnych graczy w swojej historii.

Na obecną chwilę jest to podobno 1,2 mln abonentów (abonentów - czyli osób opłacających miesięczną subskrypcję).

  • 583,344 z nich pochodzi z Ameryki Północnej
  • 407,407 z Japonii
  • 263,543 z Europy

Z kolei na tym wykresie możemy zobaczyć, jak na przestrzeni lat rośnie popularność Final Fantasy XIV. Do 2018 roku wszystko utrzymywało się na stałym poziomie, ale przed premierą Stormblood wszystko wybuchło do góry.

Obecny wzrost jest pewnie podyktowany zbliżającym się patchem 5.3 (Reflection in Crystal - premiera 11 sierpnia) , który wprowadzi wiele nowości, a przy okazji zrobi z FFXIV tytuł w połowie Free-To-Play.

Czy 1,2 mln abonentów w Final Fantasy XIV to więcej niż posiada World of Warcraft? Trudno powiedzieć. Blizzard od dawna nie publikuje danych ws. liczby aktywnych graczy, ale jest to pewnie porównywalna, może trochę wyższa liczba. To wszystko zależy oczywiście od okresu. Wiadomo, że przed/po wielkim dodatku lub patchu graczy będzie więcej. Co innego, gdy pod uwagę weźmiemy środek sezonu, kiedy w danej grze nie dzieje się nic ciekawego.

Fakty są jednak takie, że zarówno World of Warcraft (patrzcie na poprzedniego newsa), jak i Final Fantasy XIV znajdują się w kapitalnej formie. 


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube