Final Fantasy XIV „spakuje” kampanię fabularną podstawki!

Final fantasy xiv a realm reborn

Final Fantasy XIV to dobre MMORPG, ale specyficzne. Znaczy, bardzo specyficzne, aby być konkretnym. Moim zdaniem, to jeden z tych tytułów, który ma najtragiczniejszą, pierwszą godzinę. Jeśli ją przeżyjecie to w zasadzie dalej jest już tylko lepiej. Pod warunkiem, że nic Was po drodze nie odstraszy, jak np. przymus robienia kampanii fabularnej.

Ta w podstawce Final Fantasy XIV (czyli w sumie A Realm Reborn) zajmuje sporo czasu. Nawet, gdy wbijecie poziom 50, to wciąż będziecie musieli wykonać multum zadań z Main Scenario, aby móc zacząć zabawę z pierwszym dodatkiem. Nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada, bo zdecydowanie wydłuża to czas gry, a niekoniecznie sprawia frajdę (faktycznie bowiem postaci w ten sposób nie rozwijamy). No chyba, że ktoś jest zakochany w fabule, która podobno jest mocną stroną Final Fantasy XIV – wtedy to zupełnie inna kwestia.

Square Enix w tym wszystkim musi zbalansować całość tak, aby nie odstraszyć potencjalnych graczy. W ostatnim liście od deweloperów pojawiła się informacja, że twórcy wiedzą o problemie związanym z długością kampanii fabularnej podstawki Final Fantasy XIV. Planują zatem wszystko ścieśnić/upakować.

Warto jednak zaznaczyć, że zmiany podstawki nie pojawią się w najbliższym czasie i nie wiadomo, jaką przybiorą formę. Square Enix pracuje nad tym, aby fabuła była podana w bardziej przystępnej formie oraz całość nie była tak rozwleczona. Nie wiemy jednak, co to oznacza dla Final Fantasy XIV. Potwierdzono jedynie, że zmiany są w drodze. Twórcy planują wprowadzić je równocześnie z trybem New Game+, czyli w okolicach patcha 5.3.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Zobacz także

17 komentarzy