Final Fantasy XIV trafi na VR? Wszystko dzięki fanom!

Dodany przez PefriX ponad rok temu
9 1506
Final Fantasy XIV trafi na VR? Wszystko dzięki fanom!

Jestem fanem technologii VR, ale póki co obserwują ją raczej z boku. Czekam bowiem na faktyczne VRMMORPG, a takie Zenith traktuję jako kamień milowy dla gatunku. Nie ukrywam jednak, że zaskoczyła mnie informacja o Final Fantasy XIV, chociaż po wczytaniu się w wiadomość zacząłem domyślać się zastosowania (fani RP, zwłaszcza ERP, będą wniebowzięci). O co w ogóle chodzi?

Fani Final Fantasy XIV tworzą modyfikację, która pozwoli zagrać w tego MMORPG-a przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. Mod VR wyjdzie niedługo w wersji alfa i pozwoli na rozgrywkę w ramach widoku z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Ta pierwsza opcja jest raczej eksperymentalna i sam twórca zaznacza, że widok trzecioosobowy jest docelowy. 

Sama modyfikacja zmienia interfejs Final Fantasy XIV aby pasował do VR-owej rzeczywistości. Można walczyć, wykonywać zadania, ale póki co nie ma pełnego wsparcia dla myszki oraz klawiatury. To może być problematyczne, bo FFXIV korzysta z wielu przycisków, a kontrolery od VR nie zapewniają ich aż tylu. Dlatego póki co należy liczyć się z lekko problematycznym sterowaniem – odpowiednie przypisanie przycisków rozwiązuje większość problemów, zwłaszcza osobom z padem.

Oczywiście mod VR będzie wymagał niezłego sprzętu. Już teraz rekomendowana jest karta graficzna RTX 3070, aby gra działała w 90 fpsach, co powinno pozwolić na uniknięcie choroby lokomocyjnej. Aby modyfikację uruchomić, musicie również zaopatrzyć się w FFXIV Quick Launcher oraz zainstalować odpowiednią wtyczkę. 

Weźcie również pod uwagę, że całość teoretycznie łamie TOS (Terms of Service), a więc regulamin Final Fantasy XIV. Mod VR ingeruje w grę i ją zmienia, na co oficjalnej zgody od Square Enix nie ma. ROBICIE TO WIĘC NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube