Final Fantasy XIV udostępnia cztery skrzydła nowego rajdu

3560627 final fantasy xiv shadowbringers 2019 03 23 017

Ja wiem, że pewnie większość z Was żyje aktualnie walką o World First w World of Warcraft. W końcu udostępniono rajd Azshara’s Eternal Palace na poziomie Mythic. Niemniej Final Fantasy XIV ma również wyzwanie dla graczy, kochających PvE. Square Enix wprowadziło aktualizację 5.01, która dodaje cztery skrzydła rajdu Eden’s Gate (Resurrection, Inundation, Descent oraz Sepulture).

Eden’s Gate przewidziane jest dla ośmioosobowej ekipy. Należy posiadać aktualnie maksymalny poziom, czyli 80, oraz mieć ekwipunek z item level 425. Czas? Maksymalnie 90 minut. W nagrodę za wyczyszczeniu rajdu możemy liczyć na tokeny uprawniające do odebrania wybranego ekwipunku. W danym tygodniu możemy otrzymać tylko jeden token. Rajd z kolei możemy powtarzać bez ograniczeń.

Osoby ceniące fabułę będą również zadowolone z kontynuacji historii. Samo Eden’s Gate jest o tyle unikalne, że za projekt odpowiada Tetsuya Nomura, czyli artysta, pracujący przy Kingdom Hearts. Cała linia fabularna oraz czterej bossowie, są mocno związani z Final Fantasy VIII. Ze swojej strony dodam również (oglądałem rajd na streamie), że muzyka w Final Fantasy XIV i tym razem nie zawodzi, a nawet jest lepiej, niż dotychczas.

Zapomniałbym - za dwa tygodnie odblokowany zostanie poziom trudności Savage dla rajdu Eden’s Gate. Poza tym, w planach jest również rajd dla dwudziestu czterech osób (YoRHa: Dark Apocalypse), za który odpowiadać ma Yoko Taro, czyli twórca Nier: Automata.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

9 komentarzy