Final Fantasy XIV zarobiło mniej, Guild Wars 2 z kolei więcej

Dodany przez PefriX 6 miesięcy temu
17 2726
Final Fantasy XIV zarobiło mniej, Guild Wars 2 z kolei więcej

To żadne zaskoczenie, w końcu pierwsze MMORPG nie otrzymało dodatku, a drugie z kolei tak.

Square Enix oraz NCsoft wypuściło swoje raporty finansowe, z których wynika, że radzą sobie całkiem nieźle. Square Enix ma jednak drobne problemy, bo Final Fantasy XVI nie sprzedało się tak dobrze, jak zakładano. Final Fantasy XIV z kolei nie przyciągnęło tłumu nowych osób, ale w roku 2023 gra nie miała wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o sprzedaż.

Jest spora szansa, że wiosna 2024 roku będzie dla Final Fantasy XIV owocna ze względu na debiut gry na konsoli Xbox. W tym samym roku pojawi się również rozszerzenie Dawntrail, więc szykują się raczej dobre czasy dla tego MMORPG-a i Square Enix.

Jak to wygląda u NCsoft? Generalnie firma zalicza spadek, zwłaszcza na froncie gier mobilnych. Co jednak ciekawe, sekcja MMORPG trzyma się dobrze! Aion oraz Blade & Soul nadal na siebie zarabiają – nawet więcej niż w zeszłym roku. Guild Wars 2 z kolei dzięki Secrets of the Obscure radzi sobie lepiej niż obie wspomniane gry. To dobra informacja, bo zazwyczaj było inaczej.

W przypadku NCsoft sytuacja również w 2024 roku może ulec zmianie. Wychodzi bowiem Throne and Liberty, które powinno zmienić sytuację. Oczywiście, czysto teoretycznie! Zasadniczo rok 2024 będzie ciekawy dla całego rynku MMO. Dużo dodatków, (może) kilka nowych tytułów na horyzoncie. Aż chce się grać? Czy aby jednak na pewno...


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube