Final Fantasy XIV zostało zaatakowane – lepiej zmieńcie hasła

Dodany przez guru ponad rok temu
4 2197
Final Fantasy XIV zostało zaatakowane – lepiej zmieńcie hasła

To nie są żarty. Jak informuje Square Enix, firma jest atakowana obecnie przez “strony trzecie”, które próbują uzyskać dostęp do systemu zarządzania kontami SE, w tym również do kont Final Fantasy XIV.

Podobno nie doszło do żadnych wycieków, aczkolwiek Japończycy dmuchają na zimne i informują swoich userów o bezpieczeństwie kont.

Proszę również, aby osoby używające tych samych kombinacji do konta Square Enix oraz innych usług online, są proszone – w jak najszybszym tempie – o zmianę hasła.

Używanie tej samej kombinacji adresu e-mail i hasła na koncie Square Enix, jak w przypadku innych usług online, zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania przez osobę trzecią nieautoryzowanego dostępu do konta Square Enix.

Co więcej, nawet jeśli kombinacja Twojego adresu e-mail i hasła nie jest identyczna z tymi, które są używane w innych usługach, nadal istnieje wysokie ryzyko włamania na Twoje konto, jeśli hasło zawiera łatwo dostrzegalne wzorce lub sekwencje znaków, takie jak data urodzenia.

Square Enix zastrzega sobie również prawo do odgórnego zresetowania haseł do swoich gier, jeśli zauważy rosnącą liczbę doświadczać nieautoryzowanych prób dostępu.

Szczegóły TUTAJ.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube