„Finałowa” aktualizacja dodatku Stormblood do Final Fantasy XIV już dostępna

E597114c5473edae40f259a45abe138f4d2a46e6 1

Do lipca zostało jeszcze nieco czasu, a Shadowbringers budzi emocje z różnych powodów. Jedni buntują się przeciwko braku króliczych uszek u facetów, inni protestują z powodu braku nowego joba zajmującego się leczeniem. Znaczy, o Final Fantasy XIV jest całkiem głośno.

Jeśli jednak nie uczestniczycie w żadnych wojnach domowych społeczności to może ucieszy Was fakt, że pojawiła się „finałowa” aktualizacja rozszerzenia Stormblood. Chociaż poprawniej byłoby, gdybym nazwał ją aktualizacją wprowadzają do dodatku Shadowbringers, biorąc pod uwagę jej zawartość. Tak, patch 4.56 jest już dostępny. Czego można się spodziewać?

Dwóch questów w głównej kampanii fabularnej, które posłużą za podwaliny dla nowej historii. Do tego dostaniemy Yojimbo Trial Battle – Kugane Ohashi. Znaczy, udostępniono specjalną walkę dla ośmioosobowych zespołów z tytułowym Yojimbo, który zaprezentowany został podczas FINAL FANTASY XIV Fan Festival 2018-2019 Tour.

Poza tym gracze będą mogli uczestniczyć w dalszych przygodach Hildibranda Manderville’a. Inspektor powraca i jest na tropie kolejnych tajemnic. Pojawi się również nowa seria questów dla Beast Tribe ze Stormblood. Do zdobycia będzie nowy ekwipunek, miniony, emotki i inne drobnostki.

Czemu napisałem „finałowa”? Nie będzie to ostatni patch w Final Fantasy XIV przed debiutem nowego dodatku. Od strony fabularnej jednak, oficjalnie kończymy wydarzenia z rozszerzenia Stormblood oraz otrzymujemy wstęp do Shadowbringers.

W międzyczasie pojawi się jeszcze specjalne wydarzenie-crossover z Final Fantasy XV, które zaplanowane zostało na 16 kwietnia. Potem, w okolicach 23 kwietnia, dostaniemy aktualizację 4.57 z systemem „World Visit”. Pozwoli on na granie naszą postacią na różnych serwerach w obrębie tego samego Data Center (tak w skrócie).

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

2 komentarzy