Forge nie pojawi się w Apex Legends, bo był trollem deweloperów

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
1 2771

Sezon 4 rozpoczął się z całkiem niezłą pompą w Apex Legends. Przed jego wystartowaniem informowałem o zapowiedzeniu nowej postaci, jaką miał być Forge. Respawn zapowiedziało herosa, a potem w plikach gry znaleziono jakieś poszlaki. Ktoś tam nawet odkrył przeciek jego umiejętności, a tu nagle niespodzianka – do Sieci trafia filmik w którym Forge zostaje zabity przez Revenanta.

Tak, tego Revenanta o którego obecności wiemy już od zeszłorocznego Halloween. Wtedy to dataminerzy odkryli w plikach Apex Legends, że do gry trafi tego typu heros. Co zatem z Forgem? Respawn wprost informuje, że chcieli zagrać na nosie osób, które grzebią w plikach gry i spoilerują graczom niespodzianki. Twórcy wiedzieli, że Revenant jest na celowniku wszystkich i gracze spodziewają się go w czwartym sezonie. Dlatego wpadli na pomysł wydania na szybko zapowiedzi innej postaci, aby nieco odwrócić uwagę społeczności.

Celem był pstryczek w nos dla dataminerów, którzy byli zaskoczeni Forgem. W końcu nie było o nim żadnych przesłanek, a tu nagle na stronie gry pojawia się pełen opis postaci i jej debiut w Apex Legends był niemal pewien. Jak zatem przeoczono tak istotną nowość? Nie przeoczono, bo finalnie był to deweloperski troll – Forge nie trafi do gry, bo faktycznie nikt nie zaplanował jego umiejętności, jego model nie został stworzony, a postać była jedynie zasłoną dymną.

Respawn w zasadzie nie jest zadowolone z grzebania w plikach gry. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że niektóre firmy korzystają z tego i celowo niczego nie zatajają. Niemniej w ich przypadku sprawa podobno wygląda inaczej. Nie są bowiem w stanie przygotować odpowiedniej niespodzianki, która zaskoczy społeczność – ktoś bowiem znajdzie poszlakę w plikach gry i wszystko popsuje.

Tutaj twórcy zwracają uwagę, że mogliby wprowadzać większe nowości, jako „natychmiastową” aktualizację, wtedy dataminerzy nie mieliby czasu niczego wykopywać. W rzeczywistości jednak takie działanie powoduje więcej problemów technicznych, generuje błędy oraz chaos, które Respawn woli unikać.

Jedno muszę przyznać Respawn – Revenant nie mógł zostać zapowiedziany lepiej :).


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube