Funcom przejmuje Cabinet Group i wchodzi w posiadanie sporo innych marek

Dodany przez Sildu około rok temu
4 1303
Funcom przejmuje Cabinet Group i wchodzi w posiadanie sporo innych marek

Funcom to od dawna znana firma z serii gier o Conan Barbarzyńca. Age of Conan, Conan Exiles, a nawet prima aprilisowy żart Conan Chop-Chop, który wyjść nie może I jest ciągle przekładany. Posiadają w swoim portfolio niby Secret World Legends, ale jakoś słabo słychać o tym tytule w porównaniu do innych.

Norweski deweloper został jakiś czas temu zakupiony przez chińskiego giganta Tencent. Teraz wygląda na to, że oni sami ruszyli na zakupy i przejęli firmę Cabinet Group, dodatkowo wraz z jej wszystkimi markami. Weszli w posiadanie praw do takich serii jak Mutant Year Zero, Solomon Kane, Mutant Chronicles oraz Conan Barbarzyńca.

Wszystkie marki zostały włączone do Heroic Signatures, studia, które obecnie jest spółką zależną od Funcomu. Mają oni rozwijać te tytuły we wszystkich formach, w tym gry, filmy, seriale, komiksy oraz rzeczy kolekcjonerskie. Współzałożyciel i CEO Cabinet Group, Fredrik Malmberg, pozostanie na stanowisku jako prezes w Heroic Signatures. Ich plany to zrobić to, co Fortnite zrobił z Avengersami.

O samym przejęciu więcej możecie przeczytać tutaj.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube