Gejowska gildia z WoW Classic musiała zmienić nazwę, bo ludzie poczuli się "urażeni"

2019 10 12 133443

Wygląda na to, że nie wszyscy gracze World of Warcraft Classic to osoby tolerancyjne. 

Boleśnie przekonali się o tym członkowie gildii „Gay Boys”, która skupiała w sobie osoby LGBT (głównie homoseksualnych facetów). Po masowych raportach ze strony społeczności WoW-a, którzy uznali nazwę gildii za ofensywną i obraźliwą, „Gay Boys” zostali przemianowani a „Guild ZFXPK” (losowa nazwa wybrana przez algorytm gry).  


UPDATE: „Gay Boys” odwołali się do Blizzarda, który stanął po ich stronie i tymczasowo przywrócił dawną nazwę. Jednakże Support firmy zaznaczył, że „nie ma sposobu na powstrzymanie ludzi od dalszych zgłoszeń”. Jest więc kwestią czasu, kiedy „Gay Boys” znowu stracą swoją nazwę. Szczególnie teraz, gdy sprawa została jeszcze bardziej rozdmuchana. 

There isn’t a way to stop people from reporting this name, as some find the way the term is used offensive. If you get actioned again, you can appeal like this, and we can look at it once more. For now, though, you have your guild name back!

Trochę to dziwne, bo portal, który po raz pierwszy napisał o sprawie „Gay Boys”, wspomina o innych gildiach, których nazwy również wydają się „obraźliwe” i w oczywisty sposób nawiązują do tematu seksu lub orientacji seksualnej, a mimo tego wciąż normalnie działają. 

Chodzi o takie perełki jak… „Sapped Girls Don't Say No” czy „Your Mom Is An Epic Mount”. 

W tych nazwach pojawia się jednak element humorystyczny (tak sądzimy)), tymczasem „Gay Boys” to prosta i dobitna nazwa, która w sposób oczywisty pokazuje, co to jest za gildia i kim są jej członkowie. 

Co ciekawe, po kolejnej utracie nazwy - jeśli do niej dojdzie, a pewnie dojdzie - „Gay Boys” mają zamiar zorganizować protest na swoim serwerze World of Warcraft Classic. 

Pytanie do was : czy czujecie się "urażeni" nazwą takiej gildii? 

Zobacz także

44 komentarzy