Główny projektant Apex Legends zwolniony za seksistowskie wpisy z 2007 roku

Dodany przez PefriX 11 miesięcy temu
9 2672
Główny projektant Apex Legends zwolniony za seksistowskie wpisy z 2007 roku

Ostatnio dookoła Apex Legends sporo zamieszania. Wszystko z powodu głównego projektanta gry (Lead Designer). Cześć społeczności nie była zadowolona ze zmian, które wprowadził, a które związane były z balansem. W efekcie zaczęto kopać, kopać i kopać, aż dokopano się do jego wpisów z 2007 roku. I zaczęło się.

Daniel Klein w 2007 roku podzielił się z Internetem swoimi przemyśleniami na temat kobiet oraz Afroamerykanów. W skrócie całość można podsumować, jako seksizm i rasizm, ale w mniej kulturalnych słowach. I faktycznie, jego wypowiedzi były mocno skrajne, a sam autor nie hamował się w dobieranym słownictwie.

Efekt tego wykopaliska? Główny projektant Apex Legends, czyli właśnie Daniel Klein, został zwolniony. Co ciekawe, bierze on całą odpowiedzialność oraz winę na siebie. Przyznaje się do tych wykopanych wpisów oraz jest mu za nie wstyd. Jest zły na „młodszego siebie” i żałuje tego, co zrobił. Zaznacza przy tym, że od tamtego czasu sporo się zmieniło, pracuje nad tym aby być lepszym człowiekiem i nie utożsamia się ze swoimi słowami z przeszłości.

Równocześnie Daniel Klein zaznacza, że w pełni rozumie decyzję EA o zwolnieniu go. Sam by zwolnił tamtego faceta za takie zachowanie. Szkoda mu jednak, że najwidoczniej nic już nie wymaże jego przeszłości i cały czas będzie ponosił konsekwencje tamtych działań. Nie zmienia sytuacji fakt, że nie wierzył nawet wtedy w to, co wypisywał – chodziło jedynie o zdobycie uwagi otoczenia. Teraz jednak płaci za to słoną cenę, a to, że się zmienił, nikogo nie interesuje. Ta metka bowiem chyba zostanie z nim na zawsze.

Sam Daniel Klein pracował wcześniej przez 8 lat w Riot Games, skąd został zwolniony w 2018 roku za naruszenie zasad firmy dotyczących mediów społecznościowych. Teraz rok pracował w Respawn, jako główny projektant. Autor feralnych wpisów jest przekonany, że nieprzypadkowo teraz na światło dzienne wyszła cała sprawa i zachęca, aby firmy w przyszłości były gotowe na takie praktyki.

Pozostaje mieć nadzieję, że Apex Legends na tym nie straci. A kwestię oceny, czy człowiek jest w stanie zmienić swoje poglądy całkowicie, czy też nie, pozostawiam Wam. Internet bowiem podzielił się na dwa skrajne obozy – jedni uważają, że Daniel Klein jest już innym człowiekiem, a inni zaznaczają, że nikt tak naprawdę do końca się nie zmienia.


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube