Gracz WoW-a stracił 100 mln złota, bo Blizzard potajemnie zmienił regulamin

Dodany przez guru ponad rok temu
21 17345
Gracz WoW-a stracił 100 mln złota, bo Blizzard potajemnie zmienił regulamin

Pamiętajcie. Regulamin regulaminem, ale ostateczne słowo zawsze należy do producentów gry, czyli w tym przypadku Blizzarda.

Oto historia (TUTAJ) pewnego weterana World of Warcraft, który podobno stracił 100 milionów złota (wartych około 8000 dolarów) z powodu “potajemnej” zmiany usług użytkowania gry. 


"Cześć wszystkim, nazywam się Ghormor i piszę dzisiaj, aby zwrócić uwagę na rażące nadużycie warunków korzystania z usług Blizzarda i uprawnień GM. Niedawno jedno z moich kont zostało permanentnie zablokowane z powodu niezapowiedzianej zmiany reguł przez Blizzarda. Zamiast ostrzeżenia (inne osoby za to samo zostały ukarane właśnie ostrzeżeniem), dostałem permabana.

Co gorsza - to konto było używane jako konto bankowe w ramach społeczności sprzedaży Azeroth, której jestem właścicielem. Całe to złoto zostało zdobyte legalnie i teraz niestety jestem winien sporo kasy wielu ludziom.

Od 2 lat prowadzę społeczność handlową ze złotem w World of Warcraft. Od samego początku celem Społeczności Sprzedawców Azeroth była dobra zabawa - dla boosterów była to okazja, aby zrobić coś z ich dodatkowym czasem i zarobić trochę złota, a dla ludzi, którzy kupują nasze bonusy, była to możliwość skompletowania zawartości lub potrzebnego sprzętu.

Bardzo zależało nam też na przestrzeganiu zasad. W przeszłości, kiedy odkrywaliśmy zagrożenie RMG lub podejrzane transakcje, natychmiast otwieraliśmy tickety i udostępnialiśmy wszystkie szczegóły GMom Blizzarda, a także kontaktowaliśmy się z hacks@blizzard.com. Pomogliśmy złapać i uzyskać bany dla niektórych bardzo znanych graczy RMT, którzy rujnują grę dla nas wszystkich, więc trzymamy się wysokich standardów w zapobieganiu temu.

I to właśnie sprawia, że ten zakaz jest bolesnym policzkiem.

Niedawno jedno z moich kont zostało wyciszone. Dzieje się tak od czasu do czasu, ponieważ ludzie zgłaszają mylą nasze usługi z RMT. Jak zwykle, otworzyłem ticket, aby odwołać się od zawieszenia. Zgłoszenie skutkowało usunięciem ciszy, ale GM zamiast tego zdecydował się mnie zbanować.

Powodem zakazu jest niezapowiedziana zmiana zasad - nie można już reklamować się na kontach przeznaczonych wyłącznie do celów reklamowych. Co ironiczne, to konto nie zostało stworzone wyłącznie w celu reklamy! To jest kłamstwo. Gdyby pracownik poświęcił trochę czasu na zbadanie sprawy, odkryłby, że setki milionów złotych zostało również przetransferowanych. Ponadto konto służy do monitorowania domu aukcyjnego i zbierania rajdów.

Żeby było jasne, nie kwestionuję tej nowej zasady. Właściwie to dobra zmiana dla stanu gry, aby nie tworzyć kont tylko ze względu na reklamę - prawdopodobnie znacznie utrudni to RMT To, co kwestionuję, to zmiana zasad wprowadzona do długich warunków świadczenia usług, bez ogłoszenia w niebieskim poście ani bez podania go opinii publicznej, a następnie permanentny zakaz za złamanie nowej (niewypowiedzianej) zasady. 

Nie mogę przestrzegać zasad, o których nie wiem".


Zrozumieliście?

Właściciel całej grupy boostingowej został zbanowany i stracił majątek wielu osób, bo coś, co jeszcze niedawno było legalne, stało się nielegalne. Problem w tym, że Blizzard zamiast – jak to ma w zwyczaju – poinformować o tak ważnych zmianach w oficjalnym komunikacie (tzw. blue post), zmodyfikował regulamin po cichu, wręcz potajemnie, robiąc przykrą niespodziankę nieświadomym niczego graczom.

Chodzi konkretnie o kwestię kont stworzonych wyłącznie do celów reklamowych, które spamują czat handlowy ofertami boostingów lub sprzedaży dóbr.

“Konta, które są używane głównie do celów reklamowych, mogą zostać zamknięte.”

I właśnie to był główny powód permabana dla naszego bohatera.

Sami ocenicie, czy była słuszna lub niesłuszna kara. Miejcie jednak na uwadze to, że to nie jest Real Money Trade ani nic z tych rzeczy. Boosting za wirtualne złoto w World of Warcraft jest legalny, o ile uprawiamy go w odpowiednich do tego miejscach.


21 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube