Gracz z 16. kontami World of Warcraft zbanowany na własnym streamie

Multi

Wbrew temu co myślicie, ten gracz nie został zbanowany za multiboxing.

Pomimo zaostrzenia regulaminu w połowie 2020 roku, multiboxing nadal jest dozwolony w World of Warcraft. Trzeba oczywiście spełnić kilka kluczowych warunków, ale mimo wszystko Blizzard nie banuje za granie na kilku kontach równocześnie.

“Jeśli jednak chcecie grać na kilku kontach równocześnie, ale będziecie manualnie/ręcznie sterowali każdą postacią (będziecie przerzucali się pomiędzy okienkami z grą, aby wykonać samodzielnie daną czynność), wtedy Blizzard nie ma nic przeciwko temu. Jeśli Wasza ekipa będzie za Wami biega za pomocą /follow to również nie będzie problemu. Blizzard zakazuje jedynie zautomatyzowanych czynności.”

No to za co nasz bohater został ukarany? Trudno wskazać jeden powód. “Tinyviolin69” w trakcie swoich ostatnich streamów przynajmniej dwa razy złamał regulamin.

Po pierwsze rzucał wyzwiskami i korzystał z tzw. “mowy nienawiści”. W drugim przypadku – i to chyba przechyliło szalę – było RMT (Real Money Trading) związane z disspellingiem w zamian za bitsy na Twitchu.

Tinyviolin69 got up to some pretty shady activity in WoW Classic, as in addition to multiboxing many characters to be able to dispel World Buffs in various locations in Orgrimmar, he seemed to have let a player go un-dispelled after receiving 3,000 bits on Twitch from them (the equivalent of around $38 for the buyer).

Tego było już za wiele. Po sprawdzeniu dowodów Blizzard zbanował wszystkie szesnaście (niektórzy mówią, że piętnaście) kont “Tinyviolin69”. Od razu. W jednym momencie.

Całe zdarzenie - na nieszczęście właściciela - zostało zarejestrowane na streamie.

“Tinyviolin69” stracił sporo pieniędzy. Comiesięczne opłacanie abonamentu na szesnastu kontach nie jest tanią sprawą. Na pewno mówimy o setkach, może nawet tysiącach dolarów. Zależy, czy korzystał z oficjalnych źródeł czy nie. 

Zobacz także

23 komentarzy