Gracze EVE Online uzbierali prawie 120 tysięcy dolarów dla rodziny zmarłego pracownika CCP!

Blazesquad

O EVE Online można wiele opowiadać. Jedni twierdzą, że w grze znajdziemy jedno z dziwniejszych społeczeństw graczy, drudzy z kolei, że można nazwać ich „prawdziwymi” graczami. Trudno bowiem znaleźć drugi taki tytuł, w którym ludzie aż tak angażują się w konflikty, zdrady, sojusze, a nawet i pomaganie sobie nawzajem.

„Once again, the EVE Community has shown that despite differences in game, our pilots are a formidable, and indestructible force for good.”

W grudniu CCP ogłosiło, że zmarł jeden z ich pracowników, CCP Blaze (pracował jako „senior software engineer”). By wesprzeć jego rodzinę (żonie i córce), deweloperzy zdecydowali się pomóc, a do tego poprosili graczy o wsparcie. Dodali do gry skórkę „Blaze Squadron”  za 495 PLEX i zachęcali ludzi do jej kupowania. Uzbierane pieniądze miały zostać przekazane rodzinie zmarłego.

W imieniu społeczności EVE Online, CCP przekaże prawie 120 tysięcy dolarów żonie i córce CCP Blaze’a. Zbiórka trwała od 12 do 19 grudnia i w tak krótkim czasie graczom udało się zebrać naprawdę sporą kwotę. To naprawdę niesamowity gest ze strony graczy.

 

Zobacz także

4 komentarzy