Gracze New World nie dostaną żadnych nowości aż do październikowego Aeternum

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
30 2683
Gracze New World nie dostaną żadnych nowości aż do październikowego Aeternum

Amazon wypuściło roadmapę New World, a także materiał Q&A, w którym przybliża nieco, czym to całe Aeternum ma być. Napiszę tak – deweloperzy wywijają się w precel, aby spróbować sprzedać starą grę na nowo. Ponieważ październikowa aktualizacja kierowana jest do nowych oraz konsolowych graczy, a nie do starej społeczności, która z jakiegoś powodu ostała się przy tym tytule.

Ci ostatni zresztą nie mają co liczyć na żadne, duże nowości w New World przed październikiem (poza letnim wydarzeniem i poprawkami). Zespół skupia się w 100% na aktualizacji Aeternum, więc przez wakacje nie pojawią się żadne rzeczy rozbudowujące MMORPG-a. Przepraszam, sieciowego ARPG-a, bo teraz tym jest ten projekt. Amazon wprost wskazuje, że woli nazywać New World grą ARPG z powodu konsolowych graczy, którym najwidoczniej łatwiej będzie sprzedać taki produkt.

Jeśli posiadacie New World, to dostaniecie Aeternum za darmo, ale nie skorzystacie z pełnej zawartości aktualizacji. Do tego potrzebny Wam będzie dodatek Rise of the Angry Earth. Wszyscy jednak będą grali na tych samych serwerach, bo gra w całości zmieni się w New World: Aeternum.

Co ciekawe, jeśli chodzi o nową strefę PvP FFA (Free-For-All), to nie będzie ona zupełnie taka nowa. Będzie bowiem częścią Cutlass Keys, które zostanie przerobione. Poza tym dostaniemy trzy raidy dla dziesięciu osób, a także powtarzalne solo triale. No i pojawi się nowy samouczek.

New World nie rezygnuje również z sezonów, które powrócą po wydaniu Aeternum. Na premierę pojawią się nowe serwery dla początkujących graczy. Nie, weterani nie będą mogli na nich grać, ale świeże osoby będą mogły przenieść się do starych światów. Jeśli chcecie zagrać z nowymi osobami, to będziecie musieli zacząć od początku.

Warto przy tym zaznaczyć, że nikt niczego nie straci i Wasze postępy w New World nie zostaną skasowane. Przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce nie wiadomo, jakie błędy pojawią się w październiku wraz z Aeternum. Wybaczcie, jestem wyjątkowo słony i nawet nie udaję obiektywnego. Chciałem bowiem wierzyć, że całość wypadnie jak Final Fantasy XIV, ale z każdą kolejną informacją coraz bardziej traciłem nadzieję. Tyle kazano czekać graczom na „wielkie ogłoszenie”, które okazało się konsolową wersją gry… Ech…

New World: Aeternum zadebiutuje 15 października. Po premierze dostaniemy roadmapę na rok 2025.


30 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube