Gracze stworzyli mini mapę do New World. Amazon będzie ich banował

2021 10 18 142152

Jednym z wielu zarzutów w stronę New World jest brak mini-mapy.

Zamiast tego musimy się “męczyć” z kompasem, który oczywiście spełnia swoje zadanie (pokazuje, co ma pokazywać), ale nie jest tak wygodny i tak dokładny jak wspomniana funkcja.

Dlatego część fanów NW wzięła sprawy w swoje ręce i stworzyła własną prowizoryczną wersję mini-mapy, wyręczając tym samym pracowników Amazonu.

Ciekawe, że graczom zajęło to zaledwie kilkanaście dni, a AGS nie zrobił tego przez kilka lat:)

Inicjatywa świetna, wykonanie także pierwsza klasa, ale regulaminu New World niestety nie oszukamy. Fanowska mini-mapa działa na zasadzie zewnętrznego programu, który drastycznie ingeruje w pliki gry. Jest to niedozwolone zachowanie, które może się skończyć banem.

Amazon Games Studios ostrzega w ostatnim komunikacie, że gracze korzystający z takich modyfikacji mogą zostać ukarani.

Tego rodzaju modyfikacje lub dodatki nie są dozwolone. Więc jeśli EAC to wykryje lub nawet w grze zostaniesz złapany za używanie tego rodzaju rzeczy, możesz zostać ukarany.

Więc nie jest.

Bądź ostrożny, graj fair

Może w przyszłości doczekamy się legalnej mini-mapy albo przynajmniej wsparcia New World dla addonów, ale na razie jest jak jest.

UPDATE: z drugiej strony mamy jednak komentarz twórców mini-mapy (Overwolf), którzy twierdzą, że rozmawiają z Amazonem i że gracze złapani na korzystaniu z tej modyfikacji nie powinni otrzymać banów czy innych blokad. 

Komu wierzyć? 

 

Zobacz także

59 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz