Gracze stworzyli mini mapę do New World. Amazon będzie ich banował

Dodany przez guru około rok temu
24 25443
Gracze stworzyli mini mapę do New World. Amazon będzie ich banował

Jednym z wielu zarzutów w stronę New World jest brak mini-mapy.

Zamiast tego musimy się “męczyć” z kompasem, który oczywiście spełnia swoje zadanie (pokazuje, co ma pokazywać), ale nie jest tak wygodny i tak dokładny jak wspomniana funkcja.

Dlatego część fanów NW wzięła sprawy w swoje ręce i stworzyła własną prowizoryczną wersję mini-mapy, wyręczając tym samym pracowników Amazonu.

Ciekawe, że graczom zajęło to zaledwie kilkanaście dni, a AGS nie zrobił tego przez kilka lat:)

Inicjatywa świetna, wykonanie także pierwsza klasa, ale regulaminu New World niestety nie oszukamy. Fanowska mini-mapa działa na zasadzie zewnętrznego programu, który drastycznie ingeruje w pliki gry. Jest to niedozwolone zachowanie, które może się skończyć banem.

Amazon Games Studios ostrzega w ostatnim komunikacie, że gracze korzystający z takich modyfikacji mogą zostać ukarani.

Tego rodzaju modyfikacje lub dodatki nie są dozwolone. Więc jeśli EAC to wykryje lub nawet w grze zostaniesz złapany za używanie tego rodzaju rzeczy, możesz zostać ukarany.

Więc nie jest.

Bądź ostrożny, graj fair

Może w przyszłości doczekamy się legalnej mini-mapy albo przynajmniej wsparcia New World dla addonów, ale na razie jest jak jest.

UPDATE: z drugiej strony mamy jednak komentarz twórców mini-mapy (Overwolf), którzy twierdzą, że rozmawiają z Amazonem i że gracze złapani na korzystaniu z tej modyfikacji nie powinni otrzymać banów czy innych blokad. 

Komu wierzyć? 

 


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube