Guild Wars 2 ma się dobrze. Liczba nowych graczy najwyższa od lat

Dodany przez guru 4 miesiące temu
34 6637
Guild Wars 2 ma się dobrze. Liczba nowych graczy najwyższa od lat

Jeśli ktoś martwi się o populację Guild Wars 2… no to nie musi się martwić, bo kondycja GW2 jest dobra, a może nawet bardzo dobra.

ArenaNet – w tym wywiadzie – rzuca nieco świata na to, jak wyglądają sprawy w ich sztandarowym tytule. A więc…

Liczebność pracowników studia jest dwa razy mniejsza niż w przypadku producentów innych dużych gier MMO, ale jest to spowodowane “przyjazną monetyzacją” GW2.

Nasza przyjazna graczom filozofia monetyzacji i brak opłat subskrypcyjnych stwarzają dla nas pewne ścisłe ograniczenia, z którymi inni niekoniecznie muszą się borykać. Ale jest to kompromis, na który chętnie godzimy się.

Guild Wars 2 chwali się także pozyskaniem najwyższej od lat liczby (zupełnie) nowych graczy. 

Bardzo poprawiło się nasze pozyskiwanie nowych graczy we własnym zakresie w porównaniu z obecnością na Steamie. Liczba pozyskanych przez nas nowych graczy jest najwyższa od sezonu 2016/2017. Tak naprawdę w 2023 r. zaobserwowaliśmy więcej „graczy po raz pierwszy” niż w jakimkolwiek momencie „boomu” na gry.

ArenaNet ostrzega również, abyśmy nie sugerowali się liczbami graczy na Steamie (4-8k online), bo jest to mała część całkowitej populacji gry. Większość bawi się na standardowym launcherze.

Jeśli chodzi o Steam, pozostaje to niewielka część naszej ogólnej bazy graczy, ale nie było to dla nas zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że GW2 było dostępne przez dziesięć lat na naszej własnej platformie przed premierą na Steamie. Większość graczy MMO prawdopodobnie słyszała o tej grze i doświadczyła jej wcześniej.

Nie zdradzono, ile dokładnie wynosi populacja gry, ale według różnych nieoficjalnych danych jest to między 100 a 350 tysięcy AKTYWNYCH unikalnych graczy (miesięcznie). To chyba niezły wynik, prawda?

 


34 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube