Guild Wars 2 vs Final Fantasy XIV. Zgadnijcie, kto wygrał...

Gwwwww

Za nami kolejne starcie wagi ciężkiej. Mierzyli się tam ze sobą absolutni hegemoni gatunku MMORPG, którzy mają miliony fanów na całym świecie. 

Guild Wars 2 kontra Final Fantasy XIV. 

Wygrał… Guild Wars 2. Przewaga na portalowej ankiecie nie była zbyt duża, ale co innego na naszym Facebooku, gdzie GW2 zgromadził prawie dwa razy więcej głosów od konkurenta. 

Czy powinniśmy być zaskoczeni? Niekoniecznie. Oba produkty to fantastyczne MMORPG-i, które mają więcej plusów niż minusów. Widocznie wśród naszych użytkowników jest więcej entuzjastów Guild Wars 2. Może z powodu sentymentu (hype na GW2 był przeogromny), może z powodu systemu rozgrywki (kompletnie innego niż FFXIV), a może modelu płatności. Za Guild Wars 2 nie trzeba przecież płacić (nie licząc dodatków), z kolei Final Fantasy XIV wymaga kupienia pudełka, a potem opłacania miesięcznego abonamentu. To również miało pewnie znaczenie przy końcowym wyniku. 

Ale nie zabierajmy cesarzowi, co cesarskie. Guild Wars 2 wygrał nasz Pojedynek i może być z siebie dumny. Przynajmniej do następnego tygodnia, bo dla GW2 przygotowaliśmy kolejne wyzwanie. 

Teraz zobaczmy, jak „pogromca FFXIV” zachowa się w starciu z jeszcze groźniejszym rywalem. Przed wami pojedynek Guild Wars 2 kontra Elder Scrolls Online. Niech wygra lepszy!

Zobacz także

43 komentarzy