Guild Wars 2 zamyka wersję Mac!

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
3 7387
Guild Wars 2 zamyka wersję Mac!

Najpierw Elder Scrolls Online, a teraz Guild Wars 2 rozstaje się z systemem Mac.

W obu przypadkach jest to spowodowane tym samym. Zmianami sprzętowymi, które jakiś czas temu wprowadziło Apple, co już powoduje problemy z poprawnym działaniem Guild Wars 2, a w przyszłości może kompletnie zrujnować zabawę.

Dlatego ArenaNet wyprzedziła fakty i ogłosiła zakończenie wsparcia dla tej wersji. Po 18 lutego nie będzie już można pobrać klienta Mac.

Potwierdzenie TUTAJ.

W 2018 roku Apple zakończyło obsługę technologii graficznej OpenGL, której Guild Wars 2 używa na komputerach Mac. Podczas gdy gry i inne oprogramowanie, które opierają się na OpenGL, nadal działają, firma Apple dała do zrozumienia, że ​​nie zawsze będzie to miało miejsce w nowych wersjach systemu operacyjnego. Przestali również aktywnie naprawiać problemy w systemie Mac OS związane z OpenGL, w tym problemy ze sterownikami sprzętu graficznego.

Twórcy GW2 nie zamierzają jednak wyłączać kont graczy Mac. Wręcz odwrotnie. Proponują, aby takie osoby przerzuciły się np. na GeForce Now i właśnie poprzez “strumieniowanie gier” kontynuowali przygodę z tym MMORPG. 


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube