Guild Wars 2 zmieniło swoje logo na tęczowe, czym wywołało spore kontrowersje

Soul

Pewnie zauważyliście, że logo Guild Wars 2 na oficjalnym profilu Facebook i Twitter zyskało wczoraj tęczowe barwy. Wiecie, co to oznacza?  

Przez Tyrię przejdzie w tym roku kolejny Marsz Równości (Pride March) popierający, inaczej, wyrażający solidarność z osobami należącymi do mniejszości seksualnych (geje, lesbijki itd.). 

Nie musimy chyba wspominać, że jest to bardzo kontrowersyjne przedsięwzięcie, które zyskało równie wielu entuzjastów, co przeciwników. Nie każdemu podoba się, że w grach (MMORPG) są promowane tego typu zachowania. My jednak nie mamy na to wpływu. Jeśli taka grupa osób będzie chciała przejść przez wirtualną mapę gry, to przejdzie i nikt im tego nie zabroni. Chociaż na pewno znajdzie się kilku konserwatywnych „krzykaczy”, którzy będą starali się zakłócić, bądź co bądź, pokojowy pochód. 

UPDATE: temat z Reddita ma już 1800+ komentarzy (głównie tych negatywnych). Niektórzy gracze odgrażają się ArenaNet, że to koniec ich przygody i nie zamierzają wracać do takiego GW2. Ostro!!!

Pride March 2018 ruszy najprawdopodobniej pod koniec czerwca. Szczegóły mamy poznać na dniach. 

PS A tak wyglądał "Pride March" w ubiegłym roku: 

Zobacz także

103 komentarzy