Haker włamał się do konta community menager APB: Reloaded

Hack

Animatorka społeczności APB: Reloaded w ten weekend przekonała się na własnej skórze ile może kosztować brak dobrych zabezpieczeń.

Żartownisiowi udało się włamać na jej konto do gry i forum, oraz narobic tam małego bałaganu. W jej imieniu rozsyłał wulgarne wiadomości i zamieszczał rasistowskie posty na forum okraszone linkami do hakerskich stron internetowych.

We’ve now got it secured and I cleaned up the small mess that they made. Too bad they’re not very smart, because I do know who it was. They were not able to see any account information for players so don’t worry. It is always wise to change your passwords often.

Dwa tygodnie temu o tym samym przekonał się właściciel Facebooka - sam Mark Zuckerberg. Hakerzy z grupy OurMine włamali się na jego Twitter i Printerest, do których miał identyczne hasło, które brzmiało....dadada.

Hakerzy dotarli do jego hasła dzięki wyciekowi danych z LinkedIn, który miał miejsce w 2012 roku. Wraz z danymi Zuckerberga w nieodpowiednie ręce trafiło wtedy 117 milionów nazw użytkowników i haseł.

To dla nas wszystkich nauczka, że warto zmieniać swoje hasło, przynajmniej od czasu do czasu.

Zobacz także

2 komentarzy