Haha, Gameforge zapowiada... łączenie nowych serwerów w Aion!

Dodany przez Hakushi ponad 6 lat temu
7 6177
Haha, Gameforge zapowiada... łączenie nowych serwerów w Aion!

Prawdopodobnie to już koniec nowych serwerów w europejskim Aion. Kilkanaście minut temu jeden z Community Managerów zapowiedział, że Gameforge po „dokładnym sprawdzeniu i analizie sytuacji na nowych serwerach, zdecydował o ich natychmiastowym łączeniu”. Jednak w tym przypadku łączenie serwerów odbędzie się na zupełnie innej zasadzie, niż miało to miejsce w 2016 roku.

Przedstawiciel Angielskiej społeczności gry poinformował, że zostanie udostępniona ankieta dla wszystkich graczy z nowych serwerów, w której wy – gracze zdecydujecie o przyszłości waszych serwerów. Do wyboru będziecie mieli dwie opcję.

  • New servers + Old Servers” – Czyli zwyczajnie łączenie serwerów, na zasadzie np. Polski nowy (Miren) + Polski stary (Barus). Z uzyskanych informacji, mogę stwierdzić, że szczególnie Polscy miłośnicy Aion zdecydowanie nie chcą takiego „piekielnego scenariusza”, a w przypadku ziszczenia „planu szatana” planują odinstalować grę. Już to widzę :)
  • 4 New servers merged together” – Tutaj znacznie ciekawsza opcja, zdecydowanie korzystniejsza dla graczy przebywających na nowych serwerach. Wszystkie cztery nowe serwery, czyli Grendal (EN), Miren (PL), Padmarashka (FR), Fregion (GER), będą połączone w jeden, międzynarodowy serwer.

Ankieta pojawi się w grze już dziś o godzinie 15:00 czasu Polskiego, potrwa ona do poniedziałku (11 grudnia). Według wstępnych informacji, jakie udało mi się uzyskać, łączenie serwerów być może odbędzie się 13 grudnia, „Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie zostaną napotkane żadne większe problemy”.

Warto również nadmienić, że pierwsze informacje na temat ankiety pojawiły się już dwa tygodnie temu, za pośrednictwem jednego z postów na forum, wtedy był to tylko pomysł jednego z graczy, ale jak widać, Gameforge stwierdził, że to dobra sugestia i postanowił ją wykorzystać. Przypomnijmy, że również dwa tygodnie temu mieliśmy przedsmak łączenia serwerów, gdzie zostały połączone zintegrowane serwery instancji, pomiędzy nowymi a starymi serwerami. Oznacza to mniej więcej tyle, że gracz z nowego serwera może spotkać gracza ze starych serwerów na arenach, czy też wszelkich innych instancjach związanych z aktywnością PvP.

Nowe serwery powstały 9 sierpnia tego roku, przy okazji wejścia aktualizacji obarczonej numerkiem 5.6. Oznacza to, że przetrwały one zaledwie nieco ponad cztery miesiące, w tej sytuacji ciężko powiedzieć, że projekt Gameforge’a okazał się trafny. Jednak, pomimo łączenia serwerów (co powinno być smutnym wydarzeniem) na forum gry zapanował bardzo duży entuzjazm i fani Aion zgodnie uważają, że jest do bardzo potrzebne i rozsądne działanie.

 

 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube