Hejterzy atakują adminów Margonem, a tamci nazywają ich „patolami”

Marg

Sprawa musi być poważna, ponieważ temat wylądował na… głównej stronie Wykopu. Jeden z użytkowników żali się, że dostał „knebel” (czasowa kara na pisanie na forum) za pewien temat związany z niedawnymi aferami. 

No właśnie, w tym miejscu musimy się cofnąć do końcówki 2017 roku, bo mniej więcej wtedy rozpoczęła się cała nagonka na adminów Margonem oraz twórcę gry – Thinkera, z którym wiele lat temu miałem okazję robić wywiad. 

Zaczęło się od fotomontaży z udziałem zdjęcia Thinkera, potem pojawił się złośliwe komentarze, tematy, nawet filmiki szkalujące producentów. 

Kiedy zaczynałem tworzyć Margonem było miło, jednak jak tylko pojawiło się więcej graczy od razu i mnie dosięgnęła ta forma bezinteresowności. Kiedy powstał temat „Nasze zdjęcia” byłem jednym z pierwszych, co swoje tam wrzucił. Szybko okazało się jednak, iż moje zdjęcie trafiło do "miszczów" fotomontażu. Pół biedy jak to był śmieszny taniec z głowami MG. Jednak na jednym ze zdjęć w sposób obleśny została pokazana cała moja zmyślona rodzina, coś w stylu najbrzydsze gwiazdy porno jakie dało się znaleźć, wraz z moją twarzą.

Paru sfrustrowanych graczy postanowiło, że w ramach zabawy zacznie mnie stalkować. Gdzie tylko znajdą moje konto na jakimś forum, grupie, FB od razu złośliwe komentarze, wklejanie screenów, że BMW za SŁ kupione itp itd. Po co to, żeby podreparować swoje ego? To jakaś forma leczenia depresji? Mam swoje życie i nie będę go poświęcał dla gry i graczy.

W ten właśnie sposób powstała „wojenka” pomiędzy kilkoma użytkownikami a administracją, co powoduje, że oficjalne forum gry, raz po raz, jest zaśmiecane hejterskimi tematami, jacy to twórcy Margonem są źli i niekompetentni. To oczywiście nie wzięło się z niczego.  To nie jest tak, że jedna strona jest tylko winna. Podobno deweloperzy Margonem są przewrażliwieni do tego stopnia, że usuwają tematy i karają userów za wytykanie błędów dotyczących gry i prowadzonej polityki. 

Z drugiej strony wcale się nie dziwię, że niektórzy admini nie wytrzymują ciśnienia i używają w stosunku do swoich – co by nie mówić – graczy słów typu „patole”. To oczywiście nieparlamentarne słowa, które nie powinny paść z ust żadnej profesjonalnej firmy, ale czasami trudno się powstrzymać. Szczególnie jeśli taka osoba robi to cały czas. 

Ja nie czuję się obrażony wiadomością zwrotną z Supportu, bo w dużej mierze dotyczy ona innych graczy. Jedyne czym jestem sfrustrowany (i nie jest to moja blokada na forum) to nieprofesjonalne zachowanie twórców gry, którzy mają czelność obrażać swoich graczy. Przypomina mi to sytuację z jednym Rioterem, który na Discordzie LoLa wyraził się "niepochlebnie" o Tylerze1, po czym szybko stracił pracę.( ?° ?? ?°)

Nie ta skala (Margonem i League of Legends), ale mimo wszystko ten użytkownik ma trochę racji. 

Niestety słabo to wygląda. Głównie dla kogoś, kto patrzy z boku i chciał akurat zagrać w Margonem, który wciąż należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o gry MMORPG w Polsce. Taka osoba może się odpuścić przygodę z grą, gdy popatrzy, co tu się wyprawia. 

Poczytajcie, obejrzyjcie filmik i sami zdecydujcie, kto w tym konflikcie ma więcej racji:)

Zobacz także

51 komentarzy