Horda i Przymierze będą mogli grać razem? To już nie będzie World of Warcraft

Horda

Absurd? Szaleństwo? Profanacja?

Może i tak, ale Pan Ion Hazzikostas (Game Director WoW-a) nie wykluczył, że kiedyś tam – nie teraz, nie w najbliższej przyszłości – World of Warcraft zostanie przekształcony w taki sposób, aby gracze Hordy oraz Przymierza mogli wspólnie przeżywać przygody np. w rajdach lub mythic+ dungeonach.

Oto kilka kluczowych fragmentów wypowiedzi Pana Hazzikostasa z BlizzConline 2021:

“Nierówność frakcji, szczególnie w high-end contencie, to bardzo poważny problem. Jest to coś, o czym bardzo szeroko dyskutujemy”

“Od dodatku Mists of Pandaria zdolności rasowe Hordy stały się lepsze od tego, czym dysponują rasy Sojuszu. Wielu graczy zaczęło wtedy przechodzić do Hordy”.

“Jeśli jesteś rajderem i chcesz dołączyć do gildii z najwyższej półki, to niestety jest ich dużo więcej po stronie Hordy”.

No i tu zaczyna się najciekawsze. Na pytanie moderatora, czy zespół WoW-a rozważa możliwość wspólnej gry dla graczy z przeciwnych frakcji, Pan Hazzikostas odpowiada:

Szczerze mówiąc, nie powiedziałbym, że to NIGDY się nie stanie. Jest mnóstwo powodów, dla których ważne jest, aby zachować tożsamość frakcji, ale ostatecznie w MMO, takim jak World of Warcraft, chodzi o możliwość grania ze znajomymi , możliwość grania tam, gdzie chcesz .

Ion Hazzikostas niczego nie potwierdza, niczego nie obiecuje, ale co najważniejsze - NIE WYKLUCZA, że taka opcja pojawi się w World of Warcraft. 

Wyobrażacie sobie to? Bo ja nie. World of Warcraft, poprawka, cała seria Warcraft została niejako zbudowana na konflikcie Hordy i Przymierza (fabularnie, ale także mentalnie). Nie można jakimś magicznym sposobem zmienić tej tożsamośc,i która wyróżnia (World of) Warcraft go na tle setek innych tytułów?

For The Horde

For The Alliance

 For The Azeroth

Zobacz także

33 komentarzy