Horda i Przymierze dwa bratanki? WoW dostanie cross-faction!

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
25 7565
Horda i Przymierze dwa bratanki? WoW dostanie cross-faction!

Guru pisał wczoraj o zakazie boostowania w WoW-ie, a ja dzisiaj mam dla Was nie mniej ważną informację – Blizzard wprowadzi cross-faction w swoim MMORPG-u. Od lat firma zapewniała, że nic takiego nie wejdzie w życie, bo to nie pasuje do klimatu gry, a wojna frakcji to integralna cześć świata Warcraft. Ostatnio jednak na ten temat przestano wypowiadać się z takim „kategorycznym nie”. Jak widać nie bez powodu!

Zespół odpowiedzialny za World of Warcraft poinformował o planach zaimplementowania funkcji cross-faction. Dzięki niej będziecie mogli bawić się w dungeonach, raidach oraz rated PvP z przedstawicielami drugiej frakcji w jednej drużynie. Cross-faction nie będzie po prostu w matchmakingu, bowiem zwyczajnie będziecie mogli dołączać do grup innych graczy. Pod warunkiem oczywiście, że jej lider zaznaczy odpowiednią opcję. Cross-faction nie będzie bowiem obowiązkowe, ale opcjonalne.

Jest to o tyle istotne, że bycie członkiem takiej grupy nie oznacza, że gracze z przeciwnej frakcji są automatycznie przyjaciółmi, czy są wszędzie mile widziani. Poza instancją wciąż będziemy wrogami w trybie War Mode (open PvP). Co jednak ciekawe, wtedy nadal będzie można rozmawiać na czacie we wspólnym języku.

Warto również dodać, że cross-faction dotyczyć będzie TYLKO dungeonów, raidów oraz rated PvP. World of Warcraft nie dostanie (przynajmniej na ten moment) współdzielonych gildii dla Hordy i Przymierza. Te wciąż będą monofrakcyjne. Tak samo zresztą, jak losowe aktywności oparte o matchmaking czy battlegroundy (w tych ostatnich akurat można grać jako „najemnik przeciwnej frakcji”). Cross-faction będzie zatem świadomym wyborem gracza i nikt wbrew sobie nie trafi do takiego mieszanego zespołu.

Co jeszcze wiemy?

  • Cross-faction gildie mogą, ale nie muszą pojawić się w MMORPG-u.

  • Open world cross-faction nie jest planowane, bo wymagałoby zbyt dużej restrukturyzacji świata (zmiany w questach), ale może kiedyś.

  • WoW Classic może otrzymać cross-faction, ale ze względów technologicznych (i ideologicznych) to spore wyzwanie. Wszystko zależy od graczy.

  • Cross-faction nie zostanie uwzględnione w fabule MMORPG-a, ale i tak frakcje są na etapie zawieszenia broni.

  • Przyszłe dodatki nie będą koncentrowały się na wojnie Przymierza i Hordy.

Opinie społeczności są podzielone. Jedni twierdzą, że to jeszcze bardziej zabija Warcrafta w World of Warcraft. Inni zaś zwracają uwagę, że to potrzebna rzecz w grze o którą proszono od dawna. Blizzard pracuje również nad nowym systemem dobierania graczy, który działać miałby przy klasycznych instancjach (legacy) na każdym poziomie gracza. Wszystko po to, aby matchmaking sprawnie dobierał ekipę pod stary dungeon.

Obie funkcje wejdą w życie w aktualizacji 9.2.5, czyli nie wiadomo kiedy – potwierdzono tylko, że nie będzie ich na Eternity’s End (9.2). Daty premiery tej aktualizacji również nie znamy.


25 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube