"Jak grasz, co robisz, z kim lub przeciwko komu pracujesz, zależy tylko od ciebie". New World będzie pełnoprawnym sandboxem

2016 09 30 104648

New World to najbardziej tajemniczy MMORPG ostatnich miesięcy. Poza szczątkowymi informacjami odnośnie miejsca akcji gry (XVII-wieczna Ameryka Północna wzbogacona o elementy fantasy) niewiele wiadomo o samej rozgrywce.

Dopiero wczoraj Amazon Game Studios uchyliło nieco rąbka tajemnicy.

New World to „massively multiplayer open-sandbox game”, który pozwala odkryć własne przeznaczenie w tym żywym, wrogim, ale również przeklętym kraju. Jak grasz, co robisz, z kim lub przeciwko komu pracujesz, zależy tylko od ciebie. Żyj wśród strachu lub dołącz do innych, aby budować bogate cywilizacje. W tym zmieniającym się świecie, który ewoluuje wraz ze zmianami pór roku, pogody i pory dnia, jedynym ograniczeniem jest twoja ambicja.

Jeśli przynajmniej część oficjalnego opisu New World okaże się prawdą, czeka nas naprawdę wyjątkowy MMORPG. Co prawda wiele razy słyszeliśmy podobne obietnice, głównie od niszowych deweloperów, ale Amazon Game Studios akurat nie musi się martwić o pieniądze, ani też doświadczoną kadrę. Nad grą pracuje wielu weteranów gatunku MMORPG m.in. Colin Johanson – były szef Guild Wars 2.

Gameplay’a brak. Od zapowiedzi New World otrzymaliśmy… dwa screenshoty:)

7 komentarzy